Plus ma prawie 14 mln klientów

Polkomtel - operator sieci Plus okazał się kolejny raz najbardziej rentownym operatorem. W 2011 roku EBITDA wyniosła ponad 2 827 mln PLN i była najwyższa spośród osiągniętych przez operatorów telefonii mobilnej.

- Wyniki za 2011 rok wyraźnie potwierdzają, że skupienie się w ostatnim okresie przez Polkomtel na jakości, a nie ilości, przynosi efekty. Pozycja numer jeden na rynku bardziej wartościowych klientów kontraktowych jest wciąż niezagrożona, a coraz większy udział transmisji danych w strumieniu przychodów uzasadnia potrzebę udostępniania coraz nowocześniejszych technologii, takich jak LTE, która po wprowadzeniu w ubiegłym roku w Plusie pozwoli na systematyczne poszerzanie atrakcyjnej oferty. Firma tak stabilna biznesowo i mająca przed sobą tak szerokie perspektywy rozwoju z pewnością może odegrać korzystną rolę dla polskiej gospodarki – powiedział Tobias Solorz, Członek Zarządu Polkomtela.

Firma dąży do podniesienia efektywności, co więcej spółka rewiduje wszystkie koszty, z wyłączeniem tych dotyczących kluczowych obszarów działalności: obsługi klienta oraz rozwoju sieci. Przed końcem 2011 roku z usług sieci Plus korzystało 13 993 tys. klientów.

Źródło: Plus

Opinie

avatar

 • avatar
  mm75527 6 lat temu

  Skoro Plus ma, aż tylu klientów, to musi być w rzeczy samej dobrym operatorem sieciowym.

 • avatar
  f e r 6 lat temu

  Plus nie za dobry.

 • avatar
  mm75527 6 lat temu

  Plus, to chyba jedyny operator sieci komórkowej, który ma infrastrukturę i na dodatek ma najwięcej prawdopodobnie polskiego kapitału.

 • avatar
  sonyw890i 6 lat temu

  też mam telefon w plusie i chwale ich sobie oby tak dalej

 • avatar
  mm75527 6 lat temu

  Teraz Plus chyba będzie walczył z konkurencją o najniższy abonament, jeśli już go nie ma.

 • avatar
  janmaj 6 lat temu

  dokladnie poczekajmy rok na decyzje nowego właściciela

 • avatar
  kad.1990 6 lat temu

  żeczywiście są stabilni co nie można powiedzieć o ich internecie- na abonament, bo do tego na karte nie mam najmniejszych zastrzezeń

 • avatar
  mm75527 6 lat temu

  Warto przejść do Plusa. Mają chyba najtańsze na rynku telefonii komórkowej pakiety przesyłu danych i większy limit do wykorzystania. Do tego jeszcze LTE.

 • avatar
  olex 6 lat temu

  Brawo,brawo.tylko,ze to są dane za tak zwanego starego Plusa...zobaczymy za rok jak to będzie wygladać pod wodzą pana Solorza..