‘Nokia z Androidem’ i nie tylko

Nie, to nie jest spóźniony temat z okazji 1 kwietnia. ‘Wtajemniczeni’ wiedzą, że Nokia nie ma w swojej ofercie żadnego modelu z system Android (pomijam wszelkie instalowania innego systemu np. na Nokii N9). Sam kiedyś podczas podróży pociągiem usłyszałem fragment rozmowy, w której nastolatek z zapałem opowiadał, że kupi Samsung Galaxy S, a jak nie, to ‘jakąś Nokię z androidem’. Przyznam szczerze, że nie mogłem pokonać ataku śmiechu. Z biegiem czasu stwierdziłem, że w sumie dlaczego nie? I oto proszę – S40 w opakowaniu od Androida. A to wszystko w modelu 306.

Android, iOS, Windows Phone. Nie każdego przecież stać na smartphone’a. Interfejs S40 od Nokii swojego czasu był najlepszym na rynku. Trochę zapomniany i zakurzony. Teraz wraca w nowej skórze. Wersja ta ma wprowadzić kilka ważnych udogodnień dla użytkowników.

[img]http://worldgsm.pl/artykuly/obrazki/s40.jpg[/img]

Najważniejszym jest zapewne obsługa multi touch, czyli podstawa w ekranach dotykowych. Oprócz tego będą rozwijana belka powiadomień, trzy pulpity i obsługa gestów i wiele innych. Myślę, że to świetne posunięcie, które może wydać spore owoce w przyszłości. Konsumenci co prawda nie dostają telefonu , który jest smartphone’m, ale ma podobne funkcje, jak obsługa wybranych aplikacji, Mapy Nokia czy Angry Birds.
Jest to też pewnego rodzaju zabieg marketingowy. Ludzie przyzwyczają się do obsługi telefonu w taki w sposób jak smartphone i być może ich następnym urządzeniem będzie już droższy smartphone. Obsługa gestów czy multi touch są przydatne w ekranach dotykowych. Jeśli telefon będzie działał dobrze, a cena nie będzie zaporowa, Nokia może liczyć na niemały sukces. Jest sporo osób, które smartphone’a nie potrzebują, a taki telefon może być dla nich idealnym rozwiązaniem.


Nokia prezentuje odświeżonego Symbiana i S40, odkurza i dopieszcza MeeGo i podaje dłoń Windows Phone. Czyżby wielka korporacja doznała przebudzenia?

Opinie

avatar

 • avatar
  adamczyk15 6 lat temu

  Fajnie by było.....ale WM7 też jest fajny chociaż aplikacje ma 100 razy gorsze od Androida.

 • avatar
  kad.1990 6 lat temu

  a może to jakiś chińczyk typu nokla

 • avatar
  olex 6 lat temu

  A dla mnie cały czas sie wydaje że to w zwiazku z prima aprilis,choć to wykluczacie...ciekawe..hm..