Windows Phone zdobywa coraz większą popularność

W holenderskim Emece znalazł się wpis informujący o tym, że Windows Phone zdołał zdobyć 7% udziału na chińskim rynku. Czy jest to sukces? Zapewne tak, ponieważ rynek chiński to obszar, który będą chciały zdobyć także takie firmy jak: Apple, czy Google. Telefony z Windows Phone w ciągu 2 miesięcy od debiutu zdołały pozyskać w Chinach 7% rynku. Spowodowało to, że Windows Phone stał się na tym obszarze bardziej popularny niż Apple, z produktów, którego korzysta w tej chwili 6% użytkowników.

Prawdopodobnie sytuacja na korzyść Windows zmieni się jeszcze bardziej kiedy na rynek trafią telefony z Windows Phone 8, oraz tablety z Windows 8.

Odpowiedzią Apple na zaistniałą sytuację ma być wprowadzenie na rynek modeli iPhona obsługującego sieci LTE. Zatem zapowiada się ciekawa rywalizacja.

 

Chiny obecnie są największym rynkiem smartfonów, większym nawet od rynku USA, który wyprzedziły o kilka procent. Obecnie w skali globalnej USA posiada 16% udziału rynku, a do Chin należy 22%. W dalszym ciągu pierwsza pozycja należy do Androida, który ma około 69% rynku.

Na pobudzenie rynku chińskiego duży wpływ ma polityka marketingowa prowadzona przez operatorów komórkowych. Klienci mogą kupić tanie aparaty telefoniczne, ale w zamian muszą podpisać z operatorem umowę na długie lata. Konsekwencją takiej polityki jest wzrost sprzedaży smartfonów o 81%.

Opinie

avatar

 • avatar
  mm75527 6 lat temu

  Jeśli pod Windows Phone będzie więcej aplikacji, niż na Android-a, to mogą ,,Okienka Mobilne”” być bardziej popularne. Microsoft ściśle współpracuje z Nokią licząc na jeszcze większy udział Windows-a, jako systemu operacyjnego na smartphone”y, który miałby wyprzedzić ,,Robocika””.

 • avatar
  kad.1990 6 lat temu

  moim zdaniem windows na komórke taki jaki jest nie sprawdzi się bo jest za wymagający i cena jego jest za wysoka, jak by były tańsze to sam bym wybrał okienko zamiast robocika

 • avatar
  mm75527 6 lat temu

  Microsoft chciałby panować, tak jak panuje na komputerach stacjonarnych i przenośnych. Pewnie zazdroszczą Google (Android-a) i Apple (ogromnych zysków z sprzedaży).

 • avatar
  marcin_2 6 lat temu

  Moim zdaniem Windows nie zwojuje rynku. Teraz słyszałem nawet, że uruchamiają nawet portal społecznościowych. Normalnie chwytają się wszystkiego... Pazery straszne...

 • avatar
  mm75527 6 lat temu

  Ciekawe, jaki ma udział Europa w smartphone”ach. Trudno będzie Windows-owi dogonić Android-a.