Orange dla dzieci

Fundacja Orange rozpoczęła kolejny ogólnopolski projekt edukacyjny, który został skierowany i pomyślany głównie o dzieciach przebywających na oddziałach szpitalnych. Ambasadorem projektu została aktorka Katarzyna Figura.

W 14 oddziałach szpitalnych na terenie całego kraju, oraz w warszawskim Instytucie Matki i Dziecka zostały stworzone specjalne, nowoczesne stanowiska edukacyjne. Każde takie stanowisko zostało wyposażone w sprzęt komputerowy z ekranem dotykowym, w gry i programy edukacyjne, oraz w bajki do słuchania. W zależności od możliwości danej placówki szpitalnej, stworzone stanowiska edukacyjne będą mogły być podłączone do Internetu. Dzięki tej inwestycji dzieciom szybciej i ciekawiej upłynie czas spędzony w szpitalu. Co więcej będą miały większą szansę na rozwój. Dodatkowo dzięki podłączeniu do sieci dzieciom łatwiej będzie skontaktować się z rodzicami, czy z kolegami.

 

Celem Fundacji jest stworzenie na dziecięcych oddziałach szpitalnych nowoczesnej przestrzeni, która ma służyć dzieciom do nauki i jednocześnie do zabawy. Pobyt w szpitalu jest trudny dla każdego, tym bardziej dla dzieci, dlatego też chodzi o to, aby choć w namiastce uatrakcyjnić najmłodszym ten trudny okres w ich życiu. Edukacyjne Wyspy Orange mają oderwać dziecko od szpitalnej nudy, a jednocześnie mają sprawić, aby dziecko mogło pomyśleć również o czymś innym, a nie tylko o chorobie.

 

Jak na razie stanowiska multimedialne Fundacji Orange działają pilotażowo w 15 oddziałach szpitalnych, ale w miarę rozwoju będą instalowane w kolejnych placówkach.

Opinie

avatar

 • avatar
  mm75527 6 lat temu

  Wszystko pięknie, jeśli kierują się pobudkami altruistycznymi. A swoją drogą, to brawo za pomysł.

 • avatar
  Kask 6 lat temu

  Nie ma znaczenia, jaki dostawca. To jest Fundacja, a nie salon sprzedaży. Już bez przesady...

  • avatar
   mm75527 6 lat temu

   Sorry, używam T9 do pisania i później są takie błędy ,,...,bo nie ma sprzętu,...””.

  • avatar
   mm75527 6 lat temu

   Fundacja Jurka Owsiaka WOŚP nieźle sobie radzi pewnie tak, jak i ta. Najpierw dla Owsiaka zbierają pieniądze. Później z tych wszystkich zebranych datków Owsiak bierze chyba 1% lub 10% na działalność swojej Fundacji. Ten 1% lub 10% idzie prawdopodobnie też na Woodstock, czyli szerzenie narkomanii, alkoholizmu, demoralizacji. Reszta trafia chyba na konto, pewnie wysoko oprocentowane na 10 miesięcy i w listopadzie robią wielkie zakupy. A przez 10 miesięcy dzieci umierają, bo nie na sprzętu, gdyż Owsiak chyba musi zgarnąć pieniądze z oprocentowania konta.

 • avatar
  mm75527 6 lat temu

  Stworzone stanowiska edukacyjne będą mogły być podłączone do Internetu. Pewnie tylko i wyłącznie, jeśli dostawcą Internetu będzie Orange i tak sobie będą zarabiać na biednych szpitalach i dzieciach.

 • avatar
  Kask 6 lat temu

  ale sssssuper. Bywam w szpitalu na oddziale dziecięcym i wiem, jak bardzo dzieci tam się nudzą. Brawo Orange, widzę, że na Telefonie do mamy nie skończyli i działają dalej

 • avatar
  mm75527 6 lat temu

  Przekaz podprogowy, edukują swoich przyszłych klientów, żeby w przyszłości wiedzieli, że mają kupować ,,pomarańczowe produkty i usługi\\”\\”. Zwykła kryptoreklama.

  • avatar
   mm75527 6 lat temu

   Plus dla nich za inicjatywę, ale nie sądzę, żeby robili to z pobudek czysto altruistycznych. Mają w tym swój cel.

  • avatar
   Kas 6 lat temu

   Z tego, co wiem, CSR jest daleko od reklamy

 • avatar
  leon 6 lat temu

  oby tylko działanie i chęć fundacji Orange była skierowana na pomoc a nie na promocję