Nokia wprowadza na rynek 3 nowe modele telefonów

Nokia przedstawia swoim użytkownikom nową rodzinę telefonów Asha Touch. Trzy nowe modele to: Nokia Asha 305, Nokia Asha 306, Nokia Asha 311. Rodzina Asha zadebiutowała na rynku w październiku 2011 roku.

Nowe telefony zapewniają dobrze rozwiniętą funkcjonalność. Zostały stworzone z myślą o użytkownikach, którzy nie lubią często ładować baterii, jak również dla tych, którzy chcą uniknąć dużych kosztów związanych z korzystaniem z transmisji danych. Wszystkie trzy nowe modele mają całkowicie zmodyfikowany dotykowy interfejs użytkownika. Zostały w nich w pełni wykorzystane możliwości Nokia Browser 2.0. Niedawno została przeprowadzona aktualizacja przeglądarki i to z użyciem technologii chmury, co spowodowało, że transmisja danych została zmniejszona nawet o 90% co z kolei przełożyło się na szybszy i tańszy dostęp do Internetu.

 

Nokia Asha 305 obsługuje 2 karty SIM, oraz funkcję Easy Swap. Dzięki temu użytkownik ma szansę maksymalnie wykorzystać funkcje urządzenia, jednocześnie przy zachowaniu całkowitej kontroli nad kosztami.

Telefon posiada jasny dotykowy ekran WQVGA mający przekątną 3 cale. Użytkownik otrzymuje do dyspozycji łączność Bluetooth, aparat fotograficzny 2MP, Nokia Mapy i przeglądarkę Nokia, która pomaga w znacznym obniżeniu kosztów transmisji danych. Fani gier mogą pobrać 40 gier firmy EA.

 

Nokia Asha 306 oferuje wszystkie możliwości co Asha 305, a więc jasny i kolorowy rezystancyjny ekran dotykowy WQVGA 3 calowy, możliwość pobrania 40 gier. Do tego dochodzi łączność WLAN. Możliwe są też strumieniowe transmisje wideo w sieciach GPRS i WLAN.

 

Ostatni z modeli Nokia Asha 311 posiada wszystkie dostępne funkcje potrzebne do korzystania z Internetu. Urządzenie jest niewielkie. Zostało wyposażone w pojemnościowy ekran dotykowy zabezpieczony szkłem odpornym na zarysowania z filtrami polaryzacyjnymi (zwiększają komfort obsługi interfejsu użytkownika). Poza tym na wyposażeniu znajduje się aparat fotograficzny z rozdzielczością 3,2 MP, Nokia Mapy, piętnastopoziomowa wersja gry Angry Birds. Użytkownik ma też ułatwiony dostęp do Facebooka, Twittera i innych globalnych serwisów społecznosciowych. Zainstalowana przeglądarka to oczywiście Nokia Browser, która znacznie ułatwia korzystanie z Internetu i znacznie obniża związane z tym koszty. Do dyspozycji pozostają również najpopularniejsze komunikatory.

Opinie

avatar

 • avatar
  buzia90x 6 lat temu

  Ja upodobałam sobie bardzo nokie asha 200 :) super telefonik

 • avatar
  mm75527 6 lat temu

  Na szczęście Nokia ma telefon komórkowy z największą ilością MP na rynku i nikt chyba tej ilości MP nie przebije.

 • avatar
  olex 6 lat temu

  Z takimi danymi technicznymi to napewno nie przegonią nikogo np.aparat 2 MP...hihi

 • avatar
  mm75527 6 lat temu

  Nokia chyba chce przegonić Samsung-a w ilości sprzedanych sztuk telefonów, że aż 3 wypuszcza komórki.