Modernizacja sieci Orange może obniżyć jakość usług

Sieć komórkowa Orange wspólnie z T-Mobile rozpoczyna prace nad modernizacją sieci NetWorks. Dla klientów rozpoczęcie prac oznacza możliwość pojawienia się problemów związanych z jakością usług.

Powyższe prace zostały poprzedzone podpisaniem w lipcu 2011 roku pomiędzy operatorami umowy w sprawie wspólnego korzystania z sieci dostępowych.

Wspólna sieć ma obejmować 10 tysięcy wież. Do tej pory każdy z operatorów posiadał około 7 tysięcy wież. Po zakończeniu prac każdy z nich będzie posiadał więcej około 30% zasięgu.

 

Jednak zanim sieć zostanie zmodernizowana to u klientów Orange lokalnie mogą pojawiać się problemy z jakością usług.  

Prace rozpoczęły się już pod koniec maja i mają potrwać do końca 2012 roku. Każdy nadajnik będzie nowoczesną stacją bazową przygotowaną do pracy w technologii LTE.

Prace rozpoczęły się w Nowym Sączu. Ewentualne kłopoty związane z jakością usług mogą dotyczyć jedynie tych obszarów, na których będą kontynuowane prace związane z przełączaniem nadajników. Jednak efekt końcowy będzie pozytywny, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość.

Opinie

avatar

 • avatar
  manch 6 lat temu

  u mnie w Tucznej koło Białej Podlaskiej od 21 08 2012 nie działa internet w telefonie ile mozna czekac

 • avatar
  buzia90x 6 lat temu

  Nie mam zastrzeżeń co do t-mobile (w mojej miejscowości lepsze niż iplus) ale faktycznie ostatnio trochę są problemy z zasięgiem związane z modernizacją.

 • avatar
  mm75527 6 lat temu

  Tak T-Mobile i Orange mają mnóstwo problemów z jakością usług nawet, gdy nie przeprowadzają modernizacji sieci.