Orange najbardziej popularnym operatorem komórkowym w Polsce

Wśród polskich internautów Orange okazał się najbardziej popularnym operatorem telefonii komórkowej. Natomiast wśród producentów telefonów najbardziej popularny jest Samsung. Tym samym znacznie wyprzedził on Nokię. Tak przynajmniej wynika z raportu przedstawionego przez MEC Analytics and Insight.

 

Na Orange wskazało 32% internautów. Kolejni operatorzy, jak: Plus, T-Mobile, Play byli wybierani w następnej kolejności. W bieżącym 2012 roku z Internetu w komórce korzysta już 52% osób. Jest to 4 razy więcej niż miało to miejsce rok temu. Wtedy wskaźnik wyniósł 14%.

Orange okazało się najbardziej popularne wśród całej rzeszy internautów i osób posiadających smartfony. Z kolei Play był częściej wybierany przez posiadaczy smartfonów. Zajął II miejsce. Dwaj pozostali operatorzy: Plus i T-Mobile są popularni zarówno dla posiadaczy smartfonów jak i dla osób ich nie mających.

 

W roku 2012 w porównaniu z 2011 rokiem zmieniła się też popularność marek. I tak w 2012 roku najbardziej popularną marką jest Samsung. Aż 1/3 posiadaczy smartfonów wybiera tę markę. Nokia znalazła się na drugim miejscu z wynikiem 29%. W ciągu roku popularność Samsunga zwiększyła się o 11%, a Nokii zmniejszyła o 5%. Coraz więcej osób zaczyna interesować się również marką L.G, która jeszcze do niedawna w ogóle nie była uwzględniana w rankingu. Jednak dla internautów nadal najbardziej popularna jest Nokia, a co ósmy internauta wybiera Markę Sony Ericsson.

 

Najczęściej Polacy są posiadaczami telefonów z systemem Android, chociaż nie wszyscy użytkownicy mają świadomość jaki system działa w ich telefonie.

Opinie

avatar

 • avatar
  mm75527 6 lat temu

  Jak wybierają Sony Ericsson, to kupują telefony z roku 2011 lub starsze, bo od roku 2012 jest już tylko Sony. Nokia traci, bo nie ma Android-a na swoim pokładzie.

 • avatar
  koronowo 6 lat temu

  Wiadome było, że Orange po połączeniu się z TP.SA urośnie w siłę, bo przecież Neostradę posiada większość użytkowników internetu. Dla mnie osobiście Orange nigdy nie był faworytem, jeżeli chodzi o całokształt. Stawiam na Plus`a i T-Mobile, głównie, dlatego że kiepsko u nas z zasięgiem Orange. A co do pozycji Samsung`a to było do przewidzenia, coraz więcej moich znajomych zmienia smartfony z Nokii na aparaty innej marki [głownie na Sony].

 • avatar
  biker76 6 lat temu

  Pozycji Orange można było się spodziewać, ale żeby Samsung był bardziej popularniejszy od Nokii to już niezbyt.

 • avatar
  glan4 6 lat temu

  od 5 lat jestem w Orange i od roku w play . Najwięcej znajomych mam w Orange.

  • avatar
   銉偞銈?銉愩兗銉欍偔銉ャ兗銉嗐兗銉栥儷 3 lata temu

   エサの食べ残しは水を汚す原因になりますので、食べ残しが出ないように注意してください商品は卸直送商品のため、ご注文後に欠品・キャンセルとなる場合がございます。 銉偞銈?銉愩兗銉欍偔銉ャ兗銉嗐兗銉栥儷 http://dursunakaslan.com/dhrvkig/Logos-244991_EING51ppv.html