Allegro skupuje stare telefony

Z roku na rok rośnie liczb nowo wyprodukowanych telefonów. Sprzyjają temu ciągłe atrakcyjne promocje operatorów komórkowych. Sprawia to, że konsumenci często wymieniają aparaty na nowe, nawet jeżeli ich stary sprzęt jest jeszcze użyteczny. Po zakupie nowego telefonu stary najczęściej ląduje w szufladzie, bądź co gorsza w śmietniku. Tylko nieliczni przekazują swoje aparaty, z których już nie korzystają, osobom trzecim. Fakt ten spowodował, że Allegro postanowiło otworzyć nowy serwis www.skupujemy.allegro.pl .

 

Serwis działa następująco, sprzedający wybiera model telefonu i ocenia jego stan techniczny. Następnie natychmiast otrzymuje wycenę wybranego aparatu. Jeżeli ona mu odpowiada otrzymuje od serwisu zaadresowaną zwrotnie kopertę (jeżeli wybrał tani telefon). W przypadku wyboru telefonu droższego niż 200 zł. do klienta przyjdzie kurier. Koszty przesyłki zostają opłacone przez serwis. Jeżeli rzeczoznawca oceni, że telefon odpowiada opisowi technicznemu, to wtedy wskazana  kwota zostaje przesłana na konto sprzedającego. W sytuacji odwrotnej jeżeli opis telefonu nie jest zgodny ze stanem faktycznym użytkownik serwisu musi zdecydować, czy akceptuje zaproponowaną kwotę, czy też telefon ma zostać mu zwrócony na koszt serwisu.

 

Partnerem współpracującym w realizacji tego projektu jest firma Greenfone, która od lat próbuje ograniczać liczbę wyrzucanych telefonów. Telefony, które trafiają do serwisu są segregowane na dwie grupy: na te, które nadają się do recyklingu, oraz na te, które nadają się do ponownego użytku. W ubiegłym roku ze wszystkich telefonów skupionych przez firmę Greenfone aż 94% mogło być ponownie użytych.

W późniejszym okresie serwis skupujemy-allegro.pl zamierza skupować również inny sprzęt elektroniczny jak: tablety, aparaty cyfrowe, laptopy, przenośne konsole do gier.

Opinie

avatar

 • avatar
  Twój nick 3 lata temu

  I”m not quite sure how to say this; you made it exemlrtey easy for me!

 • avatar
  Fiance 6 lat temu

  UWAGA NA SKUPUJEMY.ALLEGRO.PL Firma przysyła kopertę do przesyłki zwykłej (nierejestrowanej). W moim wypadku okazało się to zgubne – NOKIA 5230 zaginęła. Poczta nic nie wie (i nic nie może zrobić), skupujemy.allegro.pl też nic nie wie (do nich telefon nie dotarł). Jedyna rada od nich – zgłosić fakt na policję (jakby to coś miało dać). WNIOSEK: szkoda czasu i pieniędzy na skupujemy.allegro.pl !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • avatar
  mm75527 6 lat temu

  Chyba większość tych portali, które skupują używane telefony, to oferują prawdopodobnie bardzo niskie ceny za te komórki.

 • avatar
  olex 6 lat temu

  Może to i dobra opcja oby nie tak jak w Media Expert gdzie za telefon wartosći 130zł w komisie oni dają 24 zł.....lub za telefon wartości 90zł oni dają 14 zł.....no poprostu smiech na sali,czysto ”kradziejstwo...

 • avatar
  mm75527 6 lat temu

  Dobry pomysł, jeśli chodzi o ekologię, bo zamiast wyrzucić do śmietnika, to przynajmniej dostaje się jakieś grosze. A oni prawdopodobnie zmieniają obudowy na nowe i oprogramowanie z innym językiem i do ,,trzeciego świata”” sprzedają.

 • avatar
  Angie 6 lat temu

  Tak zgadzam się to dobra opcja bo nie zawsze wiadomo jak można sprzedac swoj telefon, a tu zagladasz tylko na strone www.skuptelefonow.pl i sprzedajesz im telefon online. Ja juz im sprzedałam kilka swoich telefonów i jestem bardzo zadowolona:)

 • avatar
  sonyw890i 6 lat temu

  fajna opcja bo nie zawsze jest co zrobić z telefonem którego się nie używa.

 • avatar
  Angie 6 lat temu

  dokładnie na allegro troche niskie te ceny mają. Sprawdz strone która ja podałam niżej:)

 • avatar
  Bartosz_ 6 lat temu

  Na allegro ceny za skup telefonów sa masakrycznie niskie. nie kumam taka znana strona a oferuja tak niskie ceny za skup??

 • avatar
  Angie 6 lat temu

  Polecam skupowanie telefonów na stronie www.skuptelefonow.pl, oferuja dobre ceny skupu. Juz wyprobowałam:)

  • avatar
   銉炪偔銈?銈ゃ兂銉戙偗銉?鏂板瀷 3 lata temu

   また、ご注文いただいた場合でもメーカー欠品・終売している場合がございますがご了承下さいませ。 銉炪偔銈?銈ゃ兂銉戙偗銉?鏂板瀷 http://www.eminenturetech.com/dhygcui/tools1-270693_EING33lwr.html