Nokia na Mobile World Congress 2012

Na zbliżającej się konferencji Mobile World Congress 2012 Nokia planuje zaprezentować aż sześć nowych urządzeń – a przynajmniej tyle prezentuje wyciekła z firmy roadmapa. Jakie?

Dwa z WP7, trzy oparte na platformie S40 i jeden z Symbianem. Telefony z S40 to Asha 302, Asha 203 i Asha 202. Asha 302 z klawiaturą QWERTY ma być następczynią C3.

Interesujące są również dwa Windows Phone’y. Pierwszym ma być europejska wersja Lumii 900. Model nazywany też jako Lumia 910, a różni się obecnością modułu 3G z HSPA+ zamiast LTE. Według nowych informacji aparat i wbudowana pamięć będą takie same, jak sugerowano już wcześniej.
Drugi Windows Phone ma być smartfonem z niższej półki cenowej, który przez większość operatorów będzie oferowany w bardzo niskich cenach i pomoże w promocji systemu Microsoftu wśród mniej zamożnych użytkowników. Prawdopodobnie będzie to Nokia 601, a z wyglądu będzie przypominała muzyczną X3 Touch & Type z dużym ekranem dotykowym zamiast klawiatury fizycznej.

Na koniec Symbian i następca Nokii N8 czyli Nokia 808 PureView. Tak jak poprzednik zostanie wyposażony w ekran dotykowy oraz aparat z optyką Carla Zeissa i największą (fizycznie) matrycą dostępną w komórkach.


Jeżeli te plotki się potwierdzą, to Nokia ostro przygotowała się do MWC. Są tanie i dobre propozycje, jest jeszcze lepszy aparat z Symbianem i to na co czekają wszyscy, czyli kolejne Nokie z Windows Phone.

Opinie

avatar

 • avatar
  mm75527 9 lat temu

  Zawsze z opóźnieniem, ale zapowiadają się dobrze, jeśli wszystko się potwierdzi.

 • avatar
  biker76 9 lat temu

  Wkrótce i my bedziemy cieszyć się tymi modelami.

 • avatar
  mm75527 9 lat temu

  Jak zwykle amerykanie dostają lepsze komórki,a my gorsze.Powinna mieć LTE,a nie HSPA+.