Xperia P i Xperia U – smartfony nowej generacji firmy Sony

Linia smartfonów nowej generacji firmy Sony (seria NXT) została wzbogacona o dwa nowe modele: Xperię U, oraz Xperię P. Obydwa modele łączą elementy rozrywki na 4 ekranach. Seria smartfonów NXT opracowana przez firmę Sony łączy ze sobą elementy rozrywki polegające na współdziałaniu ze sobą wielu urządzeń. Użytkownik posiada możliwość przesyłania treści mobilnych na taki ekran, który mu najbardziej odpowiada, jak na przykład: smartfon, telewizor, laptop lub tablet.

Obydwa smartfony zostały wyposażone w wyświetlacz Eeality Display z technologią Mobile Bravia Engine. Taki wyświetlacz sprawia, że obraz jest niezwykle ostry.
Do tego dochodzi funkcja szybkiego fotografowania dzięki której aparat fotograficzny potrzebuje niewiele ponad sekundę przejścia ze stanu spoczynku do stanu wykonania zdjęcia. Do uwiecznienia obiektu wystarczy tylko jedno kliknięcie.

Obydwa urządzenia działają bardzo szybko. Możliwe to jest dzięki zastosowaniu dwurdzeniowego procesora o taktowaniu 1 GHz.

Podstawowe funkcje Xperii P
1. wyświetlacz o przekątnej 4 cale,
2. technologia wyświetlacza WhiteMagic (efekt ultra-jasnego ekranu i oszczędność baterii),
3. wbudowana pamięć flash o pojemności 16 GB,
4. aparat fotograficzny 8 megapikselowy z funkcją fast capture, zapisem Full HD, technologią Sony, która umożliwia rejestrowanie zdjęć panoramicznych w 2D i 3D,
5. technologia transferu danych cyfrowych drogą radiową na małe odległości NFC,
6. platforma Android 2.3 (Gingerbread), aktualizacja do wyższej wersji do platformy Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) w drugim kwartale 2012 r.
7. łatwe podłączanie HDMI i DLNA.

Podstawowe funkcje Xperii U
1. wyświetlacz o przekątnej 3.5 cala,
2. procesor dual-core o taktowaniu 1 GHz,
3. aparat fotograficzny 5 megapikselowy z funkcją fast capture, zapisem HD, technologią Sony umożliwiającą rejestrację zdjęć panoramicznych w 2D i 3D,
4. platforma Android 2.3 (Gingerbread), aktualizacja do wyższej wersji do platformy Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) w drugim kwartale 2012 r.
Opinie

avatar

 • avatar
  Seth1994 9 lat temu

  No fajny ten Xperia P tylko ile go trzeba dziennie ładować?

 • avatar
  kad.1990 9 lat temu

  ten U jest fajny

 • avatar
  janmaj 9 lat temu

  ładne dane techniczne.tylko sie zastanawiam czy 4 cale wyświetlacza to dobra strategia, osobiscie myśle że to troszeczke za dużo i nie praktyczne