Orange wprowadzi do oferty własnego smartfona

Orange już od 10 lat wprowadza na rynek urządzenia pod własną marką. Obecnie rozszerza swoją ofertę o nowy smartfon wyposażony w procesor Intel Atom. Urządzenie będzie dostępne jedynie dla klientów Orange.

Latem 2012 roku operator wprowadzi na rynek europejski bardzo wydajny smartfon z systemem Android. Za napęd będzie służył procesor Intela (Atom Z2460). Urządzenie będzie obsługiwać HSPA + dzięki platformie Intel XMM 6260.
Obecnie telefon jest określany mianem „Orange Santa Clara”. Na początku będzie dostępny jedynie dla klientów Orange z Wielkiej Brytanii i Francji. Nazwa komercyjna urządzenia zostanie podana do wiadomości dopiero podczas premiery. W tym dniu telefon będzie działał w oparciu o system Android Gingerbread. Potem nastąpi przejście na system Android Ice Cream Sandwich.

Smartfon został wyposażony w ekran o przekątnej 4,03 cala, w 16 GB pamięci. Wideo obsługiwane będzie w wysokiej rozdzielczości HD, dzięki czemu zarówno obraz jak i dźwięk charakteryzować będzie wysoka jakość. Na wyposażeniu nie zabrakło również aparatu fotograficznego 8 megapikselowego. W telefonie zostaną zainstalowane usługi Orange w tym Orange TV, Dailymotion, Deezer (tylko we Francji), Orange Wednesdays, Your Orange i Orange Gestures.

Opinie

avatar

 • avatar
  mm75527 9 lat temu

  Niezły przeskok procesorów Intel-a modelów Atom z netbook-ów do smartphone'ów.

 • avatar
  kad.1990 9 lat temu

  brzmi spoko, ciekawe kiedy i za ile będzie w polsce

 • avatar
  janmaj 9 lat temu

  pytanie tylko jaka cena tego cuda?, pewnie dość sporawa

 • avatar
  mm75527 9 lat temu

  A do nas, jeśli trafi, to już będzie przestarzały i z magazynów, z ,,Zachodu'', bo we Francji i Wielkiej Brytanii nikt nie będzie chciał go kupować, gdyż będą mieli nowy model.