Znani producenci pokazują swoje nowe telefony

Najwięksi na świecie producenci smartfonów (Nokia, Samsung, LG, Sony, Motorola, HTC) pokażą swoje nowe telefony, które będą posiadały lepsze ekrany, kamery, szybsze procesory, a do tego będą wyróżniały się atrakcyjną ceną. Producenci swoją nową ofertę zaprezentowali na rozpoczętych 27 lutego targach Mobile World Congress w Barcelonie, które mają zakończyć się w czwartek 1 marca. Telefony, które zostaną pokazane na targach za kilka miesięcy znajdą się w ofercie największych operatorów komórkowych: Orange, T-Mobile, Play i Plusa.

W pierwszym dniu swoją ofertę pokazała Nokia, która zaprezentowała linię smartfonów Lumia 900 z systemem operacyjnym Windows Phone, oraz modele z serii Lumia 610. Niewątpliwie dużą konkurencją dla Nokii będą smartfony Samsunga, który również w tym samym dniu miał przedstawić swoje modele. Producent już wcześniej zaprezentował modele z wersji Galaxy, jak Galaxy Ace i Galaxy Beam z wbudowanym projektorem pozwalającym wyświetlać zdjęcia oraz filmy bezpośrednio z telefonu.

Większość prezentowanych na targach smartfonów działa na najnowszej wersji systemu Android 4.0. Należą do nich urządzenia między innymi takich producentów, jak: Sony, czy HTC. Na przykład Sony pokaże Xperię Arc z kamerą HD.
Firma LG ma zamiar zaprezentować telefon Optimus LTE tag, który pozwala korzystać z Internetu o prędkości do 150 Mbit/s. Innym modelem jaki będzie pokazany będzie LG Optimus 4X HD wyposażony w czterordzeniowy procesor. W Polsce model ten będzie dostępny jako Swift 4X HD. Na jego wyposażeniu znalazł się między innymi procesor NVIDIA Tegra 3 1,5 GHz. Jego wydajność jest porównywalna z komputerem PC.

Opinie

avatar

 • avatar
  mm75527 9 lat temu

  LTE w telefonie komórkowym, to robi wrażenie. 150 Mbit/s, a u nas sieci mają chyba 100 Mb/s przepustowości.

 • avatar
  kad.1990 9 lat temu

  procesor NVIDIA Tegra 3 1,5 GHz jeszcze pare lat temu takie procki były w kompach, ale ta technika pogoniła

 • avatar
  janmaj 9 lat temu

  czyżby nokia wróciła do gry?

 • avatar
  mm75527 9 lat temu

  Nokia niech rozwija Symbian-a, aby się nie ograniczyć do mobilnych ,,Okienek'' tylko czasami. Przydałaby się Nokia z Android-em, ale Microsoft nie pozwoli pewnie.

 • avatar
  olex 9 lat temu

  Cieszę sie,że w Noki też drgnęło bo przyznaje miałem obawy od czasu przejęcia przez "polastowców",że pójdą tylko w internet...