Orange szuka oszczędności

Sieć komórkowa Orange zaczyna szukać oszczędności. Powodem jest cały czas rosnąca sprzedaż smartfonów za złotówkę. Na pierwszą linię cięć być może trafi infolinia (skrócenie czasu pracy).

Prezes Orange Polska Maciej Witucki przekazał informację, że pieniądze potrzebne są na inwestycje związane z rosnącą sprzedażą smartfonów. II kwartał roku to wzrost użytkowników tych urządzeń o ponad 12% w porównaniu z I kwartałem. Operatorzy proponując klientom aparaty za przysłowiową złotówkę znacznie podnoszą koszty prowadzenia biznesu. Wzrost kosztów przy jednoczesnym spadku marży oznacza, że oszczędności należy szukać w innych miejscach, aby w dalszym ciągu mieć pieniądze na sprzedaż i zdobywanie nowych klientów oferując im smartfony za złotówkę.

 

Na pewno oszczędności w Orange nie będą dotyczyły redukcji zatrudnienia zgodnie z podpisaną w ubiegłym roku Umową Społeczną ze związkami zawodowymi, dlatego też wszelkie oszczędności będą raczej dotyczyły wydatków przeznaczonych na bieżące funkcjonowanie, jak chociażby na podróże służbowe, które mają być znacznie ukrócone. Operator chce zastąpić podróże służbowe nowoczesnymi narzędziami komunikacyjnymi, jak telekonferencje, czy wideokonferencje. Weryfikacji poddana zostanie również dotychczasowa polityka sponsoringu.  

 

Być może w ramach oszczędności klienci nie będą mieli możliwości korzystania przez 24 godziny na dobę z usług infolinii i tzw. linii wsparcia technicznego.

Zadaniem pieniędzy otrzymanych z oszczędności będzie utrzymanie tempa sprzedaży nowych smartfonów przy jednoczesnym utrzymaniu marży EBIDTA na odpowiednim poziomie. Głównie chodzi też o to, aby wystarczyło pieniędzy, zwłaszcza pod koniec roku kiedy to obserwuje się zwiększoną sprzedaż w związku ze świętami Bożego Narodzenia.

Opinie

avatar

 • avatar
  mm75527 8 lat temu

  Za przysłowiową złotówkę sprzedają, a w abonamencie sobie za telefon zwracają. Do tego mają klientów pewnych na okres umowy abonamentowej. Chcą zwiększyć zyski i zachować klientów, a do tego pogorszyć warunki usług, niby szukaniem oszczędności.

  • avatar
   銉儍銉夈偊銈c兂銈拌病甯冨彇鎵卞簵 5 lat temu

   黄色フクロウ持ち 白フクロウ持ち 青銅色フクロウ持ち 茶色フクロウ持ち たぬき一覧ページへ。 銉儍銉夈偊銈c兂銈拌病甯冨彇鎵卞簵 http://detallifotografia.com.br/fgzumul/521320_p5z52mvc-redwings.html

   • avatar
    銈儛銉?銉濄兗銈裤兗 5 lat temu

    港区はたしか高層住宅に住んでいる方は避難所に来ないでくださいということになっていると思う。 銈儛銉?銉濄兗銈裤兗 http://www.therighttherapy.co.uk/dhezobm/Porter-953818_EING21lrh.html