Polski rynek telekomunikacyjny po podsumowaniu II kwartału 2012 roku.

W II kwartale 2012 roku w Polsce przybyło prawie 1 milion aktywnych kart SIM. Największą ich ilość zaliczyły sieci: PTC i P4.

W naszym kraju największą siecią komórkową jest PTC (T-Mobile, Heyah), która łącznie ma 15.049 mln użytkowników ( w II kwartale przybyło mu 537 tys. nowych klientów). Drugie miejsce należy do Centertela (Orange) z 14.757 mln użytkowników (wynik z II kwartału to 145 tys. nowych kart). Na ostatnim miejscu znalazł się Polkomtel (Plus), który stracił w tym okresie 93 tys. użytkowników. Obecnie sieć posiada 13.763 mln klientów, co daje jej III niezagrożone miejsce.

 

Jeżeli chodzi o innego dość popularnego operatora P4 (Play) to w omawianym okresie zyskał 400 tysięcy kart SIM, co w ogólnym rachunku daje mu 7,8 mln użytkowników.

Inni operatorzy działający na polskim rynku telekomunikacyjnym stracili łącznie 60 tysięcy aktywnych kart.

W całym 2011 roku w Polsce sieć komórkową zmieniło 1,06 mln osób. Najwięcej zyskał Play, a stracił T-Mobile.

Opinie

avatar

 • avatar
  mm75527 8 lat temu

  Heyah córka T-Mobile ciągnie całe T-Mobile w górę bez niej ta niemiecka sieć komórkowa byłaby niżej sklasyfikowana. Orange ma zapewne wsparcie w Telekomunikacji Polskiej (francuskiej) i tak wysoką pozycję przez to.

 • avatar
  piotrek 8 lat temu

  Rzeczywiście dziwi pozycja T-Mobile, wiecznie byli pod starą nazwą na ostatnim miejscu a tu proszę. PS Pobieranie w serwisie zostało naprawione. Pozdrawiam

  • avatar
   mm75527 8 lat temu

   Dzięki za pozdrowienia. W moim tel.-ie Nokia C2-02 pobieranie jakoś nie funkcjonuje dobrze. Pobiera do końca, a na samym końcu wyskakuje komunikat, że operacja się nie powiodła. Dzisiaj straciłem 12 punktów i nic nie pobrałem. Kiedyś też straciłem punkty i nie mogłem pobrać. Super, iż nie są spakowane pliki, pozdrawiam.

 • avatar
  mm75527 8 lat temu

  Dziwię się, że T-Mobile i Orange, którzy mają najdroższe usługi są na pierwszym i drugim miejscu, a Plus dopiero na trzecim. Z wszystkich operatorów, Plus chyba ma najtańsze usługi. Bardzo mało ludzi zmienia operatora, to pewnie przyzwyczajenie i tak tracą.

  • avatar
   canon eos 70d 銉兂銈恒儠銉笺儔 5 lat temu

   通常たわみがなくなるとコントロールが難しくなるが、デッキ構造で厚さを絞ったレールと深めにはいったウイング、 引っかかりを増やしたバットテール、丸いアウトライン、さらには短く抑えたレングスで、とても扱いやすくアクションしやすい。 canon eos 70d 銉兂銈恒儠銉笺儔 http://thainepalnews.com/fgivxha/777681_o2f38gwf-Canon.html

   • avatar
    銈广儙銉笺償銉笺偗 銉戙偆銉儔銉┿偆銉愩兗 pro 5 lat temu

    【WIDE】[ラスト]足幅が広く甲高の人のために前足部の指まわりにゆとりを設けたラスト。 銈广儙銉笺償銉笺偗 銉戙偆銉儔銉┿偆銉愩兗 pro http://www.northshoretreeservices.com/dhepbfa/Snow-Peak-588593_EING35xjm.html