Polski rynek telekomunikacyjny po podsumowaniu II kwartału 2012 roku.

W II kwartale 2012 roku w Polsce przybyło prawie 1 milion aktywnych kart SIM. Największą ich ilość zaliczyły sieci: PTC i P4.

W naszym kraju największą siecią komórkową jest PTC (T-Mobile, Heyah), która łącznie ma 15.049 mln użytkowników ( w II kwartale przybyło mu 537 tys. nowych klientów). Drugie miejsce należy do Centertela (Orange) z 14.757 mln użytkowników (wynik z II kwartału to 145 tys. nowych kart). Na ostatnim miejscu znalazł się Polkomtel (Plus), który stracił w tym okresie 93 tys. użytkowników. Obecnie sieć posiada 13.763 mln klientów, co daje jej III niezagrożone miejsce.

 

Jeżeli chodzi o innego dość popularnego operatora P4 (Play) to w omawianym okresie zyskał 400 tysięcy kart SIM, co w ogólnym rachunku daje mu 7,8 mln użytkowników.

Inni operatorzy działający na polskim rynku telekomunikacyjnym stracili łącznie 60 tysięcy aktywnych kart.

W całym 2011 roku w Polsce sieć komórkową zmieniło 1,06 mln osób. Najwięcej zyskał Play, a stracił T-Mobile.

Opinie

avatar

 • avatar
  mm75527 9 lat temu

  Heyah córka T-Mobile ciągnie całe T-Mobile w górę bez niej ta niemiecka sieć komórkowa byłaby niżej sklasyfikowana. Orange ma zapewne wsparcie w Telekomunikacji Polskiej (francuskiej) i tak wysoką pozycję przez to.

 • avatar
  piotrek 9 lat temu

  Rzeczywiście dziwi pozycja T-Mobile, wiecznie byli pod starą nazwą na ostatnim miejscu a tu proszę. PS Pobieranie w serwisie zostało naprawione. Pozdrawiam

  • avatar
   mm75527 9 lat temu

   Dzięki za pozdrowienia. W moim tel.-ie Nokia C2-02 pobieranie jakoś nie funkcjonuje dobrze. Pobiera do końca, a na samym końcu wyskakuje komunikat, że operacja się nie powiodła. Dzisiaj straciłem 12 punktów i nic nie pobrałem. Kiedyś też straciłem punkty i nie mogłem pobrać. Super, iż nie są spakowane pliki, pozdrawiam.

 • avatar
  mm75527 9 lat temu

  Dziwię się, że T-Mobile i Orange, którzy mają najdroższe usługi są na pierwszym i drugim miejscu, a Plus dopiero na trzecim. Z wszystkich operatorów, Plus chyba ma najtańsze usługi. Bardzo mało ludzi zmienia operatora, to pewnie przyzwyczajenie i tak tracą.