Nokia obniża ceny swoich smartfonów

Obecnie Nokia obniża ceny swoich niektórych smartfonów. Obniżka w Europie jest dość spora bo wynosi od 10 do 15% i obejmuje dwa najbardziej popularne modele. W ten sposób producent chce zwiększyć sprzedaż urządzeń jeszcze przed terminem premiery swojego nowego sprzętu, do której ma dojść w listopadzie.

Cena Nokii Lumii 800 zostaje obniżona o około 15%, a Lumii 900 o 10%.

 

We wrześniu użytkownicy otrzymali dostęp do tanich smartfonów Nokii. Były to Lumia 820 i 920. Obydwa zostały wyprodukowane jako kluczowe modele, które miały pozwolić firmie przetrwać. Natomiast w listopadzie ukażą się nowe modele urządzeń i właśnie do tej pory Nokia chce wyprzedać starsze urządzenia. Obecna obniżka jest już drugą zniżką ceny Lumii 800.

 

Niestety już od pewnego czasu Nokia cały czas traci rynek. W ciągu ostatnich 18 miesięcy firma odnotowała ponad 3 miliardy euro strat operacyjnych. Ciekawe czy producentowi uda się odzyskać utraconą na rynku pozycję. Czy konkurencyjne ceny okażą się zbawienne dla firmy?

Opinie

avatar

 • avatar
  mm75527 9 lat temu

  Powinni jeszcze obniżyć ceny akcesoriów do telefonów komórkowych i smartphone”ów.

 • avatar
  Muinek 9 lat temu

  trzeba jakos pozyskac klientow i utrzymac obecnych. Promocje niewielkie, ale zawsze cos. Oby w listopadzie nas pozytywnie zaskoczyli ;)

 • avatar
  mm75527 9 lat temu

  Musieliby przecenić wszystkie swoje modele telefonów i smartphone”ów, to prawdopodobnie znowu byliby liderami wśród ilości sprzedanych komórek.

 • avatar
  olex 9 lat temu

  Chwalic i za to,gdyż dotychczasowe ruchy Nokii to była właściwie taka pozoracja,choć i ta obnizka nie powala na ziemię...zobyczamy co tęż pokaże sie teraz?

 • avatar
  mm75527 9 lat temu

  Oprócz ceny powinna Nokia wprowadzić do swoich telefonów komórkowych także system Android w jakiś nowych modelach smartphone\\”ów.