Jakie telefony sprzedają się najlepiej

Wszystko wskazuje na to, że z roku na rok wzrasta ilość sprzedanych sztuk telefonów komórkowych. W trzecim kwartale 2012 roku na całym świecie odnotowano sprzedaż ponad 444 milionów sztuk aparatów komórkowych. Z perspektywy rocznej oznacza to wzrost o ponad 10 milionów sztuk. Najwięcej telefonów sprzedał Samsung, którego sprzedaż wzrosła o 18,2 miliony sztuk. Z kolei Nokia odnotowała spadek i to dość spory. Sprzedaż jej urządzeń spadła o 23,6 milionów. W tej chwili producent zajmuje na rynku drugie miejsce po Samsungu. Na trzeciej pozycji uplasowało się Apple ze wzrostem o 9,8 miliona sprzedanych sztuk. Miejsce na rynku traci natomiast LG, który odnotował spadek o 7,1 miliona i ZTE ze spadkiem o 3,9 miliona sztuk.

 

Obecnie sprzedaje się też więcej smartfonów. W III kwartale bieżącego roku sprzedano ich 179 milionów sztuk, co oznacza wzrost o 56 milionów sztuk. I w tym przypadku liderem jest Samsung ze sprzedażą na poziomie 56,3 miliona sztuk. Jest to wzrost o 28,2 miliona.

Opinie

avatar

 • avatar
  mc100 8 lat temu

  Kiedyś korzystałem tylko z nokii, pracowały bezawarynie. Potem polecono mi Samsunka, bo \\\\\\”teraz jest lepszy\\\\\\”. Na 7 sztuk 5 uległo awarii - główna \\\\\\”zaleta\\\\\\” Samsungów, to wiecej czasu, bo nie da sie rozmawiać gdy namiętnie gubią sieć :(

  • avatar
   bubu 8 lat temu

   Heehee,psuja sie 5 na 7 ,bo samsunki sa produkowane tak na boku i w pospiechu w fabryce gwozdzi w Bangladeszu,i moze dlatego szybko klekly. Telefony ((originlne))Samsung sa produkowane w Korei Pln.

  • avatar
   ronny 8 lat temu

   Trzeba bylo kupic samsunga, a nie samsunka

  • avatar
   wera 8 lat temu

   Zeby obsluzyc telefon” trzeba najpierw nauczyc sie czytac i pisac to juz nie bedzie uciekac siec z samsunKa

 • avatar
  mm75527 9 lat temu

  Nokia mogłaby mieć lepszy marketing w Polsce i fabryki produkcyjne smartphone”ów też, nic bym nie miał przeciwko temu.

 • avatar
  ajaka 9 lat temu

  Samsung zyskuje też po przez, dobry marketing.

 • avatar
  mm75527 9 lat temu

  Nokia traci na rzecz Apple i Samsung-a. Gdyby miała Android-a na pokładzie, to by pewnie zyskała nowych klientów.