Ekrany dotykowe z przyciskami, czy to możliwe

Naukowcy z Japonii opracowali nowy typ ekranów dotykowych wyposażonych w przyciski. Wygląda to tak, że pola przycisków są konfigurowane w taki sposób, aby wytwarzały przy dotyku różne wrażenia. Chodzi o to żeby zapobiec pomyłkom przy naciskaniu pól klawiszy, oraz naciskaniu dwóch pól jednocześnie tak jak często ma to miejsce w przypadku ekranów dotykowych. Nowy wynalazek ma pomóc również w działaniu niektórych gier, takich jak na przykład różne strzelanki.

 

Konstrukcja pól aktywnych oparta jest na elementach piezoelektrycznych. Rozwiązanie to pozwala imitować różne rodzaje wrażeń na stronach internetowych. Może to być na przykład wklęśnięcie, czy wgłębienie w klikniętym linku, czy też uwypuklenia w nowym jeszcze nieuruchomionym linku. Nowe rozwiązanie może też ułatwić korzystanie ze smartfonów ludziom w starszym wieku, czy osobom niedowidzącym, którym trudno jest odnajdować pola dotykowe.

 

Nowe wyświetlacze w wersji na tableta i w wersji na smartfona zostały przedstawione na targach Digital Contents Expo 2012, które odbyły się w Tokio pod koniec października 2012 roku. Nowa technologia jest w centrum zainteresowania producentów, między innymi martfonów, tabletów, czy konsoli nawigacji samochodowej. Gdyby przedstawiona technologia zyskała zainteresowanie ze strony użytkowników, to wtedy w ciągu najbliższych 5 lat można byłoby rozpocząć produkcję około 3 milionów sztuk wyświetlaczy rocznie.

Opinie

avatar

 • avatar
  VemmDQQT7 8 lat temu

  ewelinadziewcyzny po co sie tak meczycie?? spkrlaia to aborcja a poza tyym cierpicie przez to!!! dajcie sie spokoj, uzywajcie prezerwatyw, co facet nie chce??? to niech sie wypcha!!! najwazniejsze jest Wasze zdrowie- wy rodzicie wiem cos o tym bo mam coreczke, cierpicie uslugujecie facetom, dlaczego tak sie dajecie??? badzcie rozsadne- nie zakladajcie spiralek dla wygody mezczyzn bardzo was prosze!!!

 • avatar
  gHcTPrkhgP 8 lat temu

  the cpu and the ram of this phone are identical to the cpu and ram of the ipod touch 4g, icouth 4g runs almost all the iphone and universal apps and games in the app store unlike android,ios doesn”t need a huge cpu and ram, wp 7.5 is just like the ios smooth, stable and free of virus, so i guess that this phone has enough hardware in it to run all the apps and games in the marketplace .but this phone misses the? clearblack display which is very good for the eyes

 • avatar
  mm75527 9 lat temu

  Jeśli ułatwi to życie graczy i osób starszych, to jestem za.

 • avatar
  peter_krk 9 lat temu

  jedna wielka ściema

 • avatar
  mm75527 9 lat temu

  Ciekawe rozwiązanie, które ułatwi życie użytkowników nowych wyświetlaczy dotykowych opartych o tą technologie.