4G w Japonii przed końcem tego roku

NextWave Wireless, dostawca produktów i technologii szerokopasmowego dostępu do internetu, poinformował o zawarciu umowy, na podstawie której wejdzie w posiadanie wszystkich udziałów firmy telekomunikacyjnej IPMobile z siedzibą w Tokio, które są własnością spółki Mori Trust Limited. Warunki umowy nie zostały ujawnione.

"Dzięki filii IPWireless, NextWave jest wiodącym na rynku globalnym dostawcą produktów i sieci dostępu szerokopasmowego opartych na technologii TD-CDMA (Time Division Code Division Multiple Access) używanej w sieciach komórkowych 3G. Celem naszej inwestycji jest wspomożenie IPMobile w uruchomieniu nowej technologii bezprzewodowej 4G przed końcem tego roku w Japonii, której rynek telekomunikacyjny jest najbardziej zaawansowany na świecie - powiedział Allen Salmasi, prezes NextWave Wireless. Pasmo 2GHz, które zostało przyznane IPMobile przez japońskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Komunikacji, wymaga uruchomienia technologii TD-CDMA w Japonii. Nasza firma zamierza pomóc IPMobile we wdrożeniu jednej z pierwszych szerokopasmowych sieci komórkowych w technologii 4G, która dopuszcza szybkości transferów dochodzące do 30 Mb na sekundę i umożliwia korzystanie z wielu aplikacji, w tym aplikacji typu video-streaming, dzięki którym uzyskuje się dostęp do treści audio-video".

IPMobile, operator komórkowy, który rozpoczął swoją działalność w roku 2002, w listopadzie 2005 roku otrzymał ogólnokrajową koncesję na pasmo 2 GHz od japońskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Komunikacji. IPMobile pracuje wraz z IPWireless nad uruchomieniem w listopadzie tego roku nowej bezprzewodowej sieci szerokopasmowej opartej na technologii TD-CDMA.

NextWave Wireless jest dostawcą wielu produktów multimedialnych i technologii bezprzewodowych sieci szerokopasmowych dla producentów telefonów komórkowych i sprzętu sieciowego, jak również operatorów sieci bezprzewodowych na świecie. Wśród produktów NextWave znajdują się półprzewodniki wykorzystywane w technologiach WiMAX i Wi-Fi, systemy dostępu szerokopasmowego TD-CDMA, wielkoobszarowe sieci Wi- Fi, jak również oprogramowanie multimedialne. NextWave współpracuje m.in z operatorami w Austrii, Chorwacji, Kanadzie, Niemczech, Słowacji, USA i Szwajcarii.

Źródło: Business Wire, Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.