Kto dzwonił?

Jak sprawdzić kto do nas dzwonił? Czy da się ustalić czyj to numer telefonu? Dzięki naszej stronie możesz dowiedzieć się, do kogo należy numer, który do Ciebie dzwonił. Jeżeli na Twoim wyświetlaczu widnieje połączenie z nieznanego numeru, przy pomocy naszej bazy numerów możesz sprawdzić, kto jest jego właścicielem. Oszczędzając czas, nerwy i pieniądze dowiesz się, kto chciał się z Tobą skontaktować.

Podział statusu bezpieczeństwa numerów w naszej bazie
Status numeru Stosunek do całości
Negatywny 69.82%
Neutralny 14.51%
Pozytywny 15.67%

Kim jest właściciel numeru telefonu?

Niezależnie od tego, czy nieznany numer, którego nie odebrałeś lub który odrzuciłeś, powoduje u Ciebie niepokój, czy ciekawość, dzięki naszej bazie dowiesz się czyj to numer. Mógł chcieć się dodzwonić do Ciebie zarówno znajomy, jak i kurier, marketer, konsultant z banku lub ktoś od fotowoltaiki. Niestety może się również zdarzyć tak, że za połączeniem z nieznanego numeru kryje się oszust lub naciągacz. Odebranie telefonu od kogoś takiego lub oddzwonienie może wiązać się z utratą środków lub próbą naciągnięcia bądź wyłudzenia danych.

Call center - to najczęściej spotykany numery które do nas dzwonią
Call center - to najczęściej spotykany numery które do nas dzwonią

Jak sprawdzić do kogo należy numer?

Nasza baza powstaje przy pomocy ogólnie dostępnych informacji, a także dzięki użytkownikom, którzy podzielili się swoją wiedzą na temat konkretnego numeru. Po wpisaniu i wyszukaniu interesującego Cię numeru będziesz mógł sprawdzić, kto jest właścicielem numeru, skąd dzwonił, statystyki, a także sprawdzisz opinie innych użytkowników związane z połączeniem z tego numeru.

Warto jednak pamiętać, aby do wyników wyszukiwania podchodzić z pewnym dystansem. Wiele instytucji do kontaktu z klientami wykorzystuje pośredników, czyli w tym przypadku call center. Są to telefoniczne biura obsługi klienta. Z tego powodu, numer, który wcześniej mógł posłużyć do kontaktu w związku z windykacją, innym razem może być wykorzystany, by zaoferować na przykład nowe, korzystniejsze ubezpieczenie.

Jeżeli więc zdarza Ci się, patrząc na listę połączeń zastanawiać, czyj to numer, co to za telefon, co za numer do mnie dzwonił, wystarczy skorzystać z naszej wyszukiwarki numerów. Sprawdzenie numeru pozwoli rozwiać Twoje wątpliwości i uzyskać odpowiedź kto i po co do Ciebie dzwonił.

Czy oddzwaniać na nieznany numer?

Lepiej nie, dopóki nie upewnisz się, że to połączenie będzie bezpieczne. Przede wszystkim sprawdź, czy numer, który do Ciebie dzwonił, nie jest zagraniczny - wtedy oddzwonienie może Cię sporo kosztować.

Oszuści mogą dzwonić z zagranicznych numerów, które wyglądają na stacjonarne, np. kierunkowy Senegalu +221 lub Wybrzeża Kości Słoniowej +225 łatwo pomylić z kierunkowym +22 z Warszawy. Najlepiej sprawdzić nieznany numer na stronie Kto dzwonił?, ewentualnie czekać - jeśli to coś ważnego, na pewno zadzwoni jeszcze raz.

Jak się pozbyć telemarketera?

Nękające telefony od telemarketerów są zmorą dzisiejszych czasów. Dzwoniący powinien natychmiast zakończyć połączenie po usłyszeniu od nas informacji, że nie wyrażamy zgody na marketing bezpośredni (lub wycofujemy taką zgodę wyrażoną wcześniej). Jeżeli mimo tego telemarketer nadal się z nami kontaktuje, zostaje nam zgłoszenie skargi do UODO lub UKE bądź zablokowanie niechcianego numeru. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Jak się pozbyć nękających telemarketerów?.