Bezpłatna dezynfekcja komórek

Badania przeprowadzone przez Manchester Metropolitan University dowiodły, iż na jednym centymetrze kwadratowym telefonu komórkowego znajduje się około 4 tys. drobnoustrojów, co sprawia, że jest on największym skupiskiem bakterii w naszym otoczeniu, mówi Radosław Bielnicki, który sprowadził automaty do Warszawy.

Usługa jest bezpłatna. Czyszczenie telefonu trwa kilka minut, należy go położyć na półkę, na którą nakierowane są promienie ultrafioletowe (UV). Dzięki nim giną bakterie, czytamy w Å»yciu Warszawy.

Automat „Strefa Ładowania” służy nie tylko do dezynfekcji komórek. Urządzenie jest wyposażone w 16 wtyczek przystosowanych do szybkiego ładowania wszystkich typów telefonów bezprzewodowych, które są używane w Polsce. Ładowanie jest jednak już płatne ”“ koszt usługi wynosi 2 zł. Radosław Bieliński zapowiada, że niebawem jego automaty będą pełnić funkcję kiosków multimedialnych, w których będzie można kupić doładowania pre-paid w systemie on-line wszystkich operatorów sieci komórkowych.

”“ Jako pierwsi w Polsce umożliwimy także sprzedaż gadżetów multimedialnych, takich jak gry, aplikacje java, tapety czy true tone za gotówkę bez konieczności wysyłania kosztownego SMS-a.

Z automatów można korzystać m.in. w warszawskich galeriach handlowych Blue City, Promenadzie, Tesco i na Dworcu Centralnym. Będą też w Arkadii.

Źródło: Å»ycie Warszawy / Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.