Bunt sprzedawców Plusa

Czy komórkowa sieć Plus wkrótce pozostanie bez salonów sprzedaży? Wszystko w rękach operatora. Dilerzy sprzedający usługi Plusa buntują się przeciwko nowym warunkom współpracy.

Jak informuje Rzeczpospolita chodzi o nowe warunki umów. Polkomtel chce m.in. przejąć od dilerów prawo do najmu lokali”š w których znajdują się salony Plusa. Dzięki temu kontrola Polkomtela nad siecią byłaby silniejsza - przykładowo gdyby, któryś z dilerów chciał wypowiedzieć umowę (jak np. Germanos Erze) nie pozbawiłoby to Polkomtela lokalu. Oczywiście operator za nowe wytyczne chce dodatkowo płaci攚 ale według dilerów w nowej umowie jest wiele warunków”š które dają możliwość obcięcia lub blokowania wypłat.

Dilerzy, którzy napisali już pismo do zarządu i rady nadzorczej operatora twierdzą, że kontrolerzy Plusa zaczęli bardzo obcesowo traktować pracowników salonów sprzedaży”š czego efektem są notoryczne wypowiedzenia - rotacja pracowników od początku sieci wynosi 40 procent, czytamy w Rzeczpospolitej.

Sam operator nie chce mówić o konflikcie, tym bardziej, że jego zdaniem "współpraca układa się dobrze, o czym świadczy m.in. realizowana na bardzo wysokim poziomie sprzedaż" - pisze Rzeczpospolita.

Dilerzy jednak twierdzą, że ze strony operatora nie ma chęci do załagodzenia konfliktu oraz prowadzenia dialogu. Czy to oznacza, że wkrótce klienci Plusa będą mieli trudności ze znalezieniem najbliższego salonu sprzedaży?

Źródło: Rzeczpospolita, www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.