Częste używanie komórki niszczy słuch

Eksperci ostrzegają, że ci którzy korzystają regularnie z telefonów komórkowych, powyżej godziny dziennie, po czterech latach często mają problemy ze słuchem. Najwięcej problemów przysparzają im wyrazy zaczynające się na litery s, f, h, t.

Badania przeprowadzono w 100 osobowej grupie użytkowników telefonów komórkowych, w wieku od 18 do 25 lat i porównano je z badaniami 50 osób, które nie korzystały z komórek. Wyniki jasno pokazują związek miedzy używaniem telefonów komórkowych i problemami ze słuchem. Kłopoty ze słuchem były zauważalne zwłaszcza w prawym uchu, do którego najczęściej jest przykładana słuchawka. Naukowcy twierdzą, że jest duże prawdopodobieństwo, iż długotrwałe używanie telefonu komórkowego niszczy ucho środkowe.

The Mobile Operators Association, przedstawiciel telefonii komórkowej w Wielkiej Brytanii twierdzi, że dysponuje wynikami badań, według których korzystanie z telefonów komórkowych nie ma wpływu na zdrowie człowieka.
REKLAMA Czytaj dalej

W zeszłym tygodniu opublikowano wyniki badań, które wskazują, że krótkotrwałe używanie telefonu komórkowego nie ma wpływu na uszkodzenia mózgu, jednak istnieje niewielkie ryzyko, że niektóre odmiany guza mózgu, mogą pojawić się u osób, które używały tego typu urządzeń dłużej niż 10 lat.

Źródło: onet.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.