Deutsche Telekom wkracza na TelArenę

Deutsche Telekom (DT) jest kolejnym operatorem, który od kliku dni walczy o połączenia użytkowników FreecoNet.

Pojawienie się DT na TelArenie od razu spowodowało spadki cen na numery niezarejestrowane we FreecoNet, głównie na połączenia międzynarodowe. Obecnie ceny te wynoszą od 5 groszy brutto za minutę. Naliczanie wszystkich rozmów jest sekundowe.

Wkrótce do grona operatorów na TelArenie ”“ Crowley, Deutsche Telekom, EuroTelekom, GTS Energis, Netia - powinien dołączyć kolejny spośród największych polskich operatorów niezależnych. Tym samym walka o połączenia na TelArenie powinna stać się jeszcze bardziej interesująca.

FreecoNet to rozwiązanie integrujące usługi wielu operatorów w jednej platformie. Operatorzy obecni na TelArenie (usługa FreecoNet) walczą o każde połączenie na numery niezarejestrowane we FreecoNet. Zawsze wygrywa ten, który zaoferuje najniższą stawkę w danym kierunku. Pomiędzy numerami zarejestrowanymi we FreecoNet rozmowy są darmowe (nie ma znaczenia, od jakiego operatora pochodzą zarejestrowane numery i w jakich krajach mieszkają ich użytkownicy). Przynależność do FreecoNet jest przez pierwsze 3 miesiące darmowa, a potem kosztuje 1,95 zł brutto na miesiąc.

Użytkownikiem FreecoNet może zostać każdy, kto dysponuje stałym dostępem do Internetu. Dzwonić można albo za pośrednictwem komputera (za pomocą darmowego oprogramowania i słuchawek z mikrofonem), albo przez zwykły telefon podłączony do specjalnego urządzenia, tzw. bramki VoIP (kosztuje ok. 150-250 zł brutto, ale FreecoNet dotuje zakup tej bramki w momencie pierwszego doładowania konta kwotą powyżej 100 zł). Rejestracja numeru we FreecoNet lub pobranie nowego numeru odbywa się za pośrednictwem strony internetowej: www.freeconet.pl.

Deutsche Telekom to europejski dostawca usług telekomunikacyjnych. Działa nie tylko na rynku telefonii stacjonarnej i komórkowej, ale oferuje też rozwiązania w innych obszarach, np. programy antywirusowe. Na świecie DT znany jest również ze swojej marki telefonii komórkowej T-Mobile. Współpraca Deutsche Telekom z FreecoNet to drugie po JAJAH przedsięwzięcie VoIP skierowane bezpośrednio do klienta masowego, w które zaangażował się DT.

Źródło: Datera, Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.