Dialog miał mniejsze przychody

Zysk netto Telefonii Dialog, której jedynym właścicielem jest KGHM Polska Miedź, wyniósł w drugim kwartale 2007 roku 16,6 mln zł, przy przychodach w wysokości 121,9 mln zł.

Zysk operacyjny wyniósł w tym okresie 18,3 mln zł, a EBITDA 43,3 mln zł. Po dwóch kwartałach tego roku przychody Dialogu wyniosły 241,8 mln zł, co oznacza spadek o 3 proc. wobec analogicznego okresu ubiegłego roku.

„Spadek przychodów jest spowodowany obniżeniem cen za usługi oraz zmniejszaniem się bazy klientów” - podano w raporcie.

Niższe przychody przy zwiększonych kosztach związanych z pozyskiwaniem klientów i wdrażaniem nowych usług spowodowały, że spółka osiągnęła niższy wynik na działalności operacyjnej. Wyniósł on 25,4 mln zł wobec 35,6 mln zł w dwóch kwartałach 2006 roku.

EBITDA nieznacznie się zmniejszył i wyniósł 74,3 mln zł wobec 80,5 mln zł w analogicznym okresie 2006 roku. Z kolei wynik netto w dwóch pierwszych kwartałach wyniósł 22,3 mln zł.

Dzięki podpisanej z TP SA umowie Dialog rozpoczął sprzedaż usługi poza obszarem swojej sieci, przy wykorzystaniu sieci operatora dominującego.

Spółka rozszerza sprzedaż usług szerokopasmowego dostępu do internetu. Na koniec czerwca 2007 roku obsługiwała 95,6 tys. abonentów tej usługi.

Silna konkurencja operatorów komórkowych powoduje, że Dialog, podobnie jak inni operatorzy usług stacjonarnych, odnotowuje spadek liczby abonentów usług głosowych. Na koniec czerwca firma posiadała 406 tys. linii dzwoniących netto, czyli o 9 tys. mniej w porównaniu do analogicznego okresu 2006 roku.

Źródło: PAP

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.