Długie Rozmowy chcą pozyskać 40 mln zł

Akcje hurtowego operatora telekomunikacyjnego Długie Rozmowy (DRSA) zadebiutują na GPW prawdopodobnie jeszcze pod koniec tego roku, powiedział w rozmowie z ISB prezes firmy Andrzej Bińkowski w poniedziałek.

Prospekt emisyjny ma zostać złożony w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w najbliższych tygodniach.

Długie Rozmowy chcą uzyskać z emisji 40 mln zł, z czego 30 mln jest przeznaczonych na wykonanie planów organicznego wzrostu, a 10 mln - na przejęcia. Operator chce wejść na rynek detaliczny i do 2009 roku zdobyć 200 tys. klientów indywidualnych.

"Już w tej chwili mamy 5 tys. klientów indywidualnych, więc nie wchodzimy na nieznane wody. Chcemy, żeby w 2009 roku przychody z działalności detalicznej były wyższe niż z hurtu" - powiedział Bińkowski. Prezes firmy chce też, żeby marża zysku EBITDA wzrosła do 15% w 2009 roku z 5% obecnie.

Operator chce pozyskać głównie aktywnych klientów, którzy dużo korzystają z telefonu. "Jesteśmy w stanie przedstawić lepszą ofertę niż konkurencja i zapewnić znacznie sprawniejszą obsługę niż mają teraz" - zapewnia Bińkowski. Firma otworzyła ostatnio call centre i zatrudniła 35 osób do jego obsługi.

"Wiemy dokładnie, na co chcemy wydać pieniądze przeznaczone na przejęcia' - deklaruje szef Długich Rozmów. Operator chce przejąć dwóch dzisiejszych klientów, głównie ze względu na ich bazy abonentów.

"Będziemy działać pod marką Długie Rozmowy, nie przewidujemy wielkiej kampanii reklamowej, jak Tele2, chcemy raczej zainwestować w ludzi, którzy będą sprzedawać nasze usługi" - powiedział też prezes.

Poinformował, że nie zapadła jeszcze decyzja w sprawie podjęcia działalności jako wirtualny operator telefonii mobilnej. Firma zaczeka z nią do przyszłego roku.

Skonsolidowane przychody DRSA w 2006 roku wyniosły 84 mln zł wobec 45 mln rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 2,9 mln zł.

Z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) wynika, że firma jest trzecim co do wielkości graczem na polskim rynku hurtowej sprzedaży usług telekomunikacyjnych.

Firma posiada 47 punktów styku z Telekomunikacją Polską SA (TP SA) na terenie Polski. W marcu 2007 roku DRSA jako pierwszy operator zawarł poprzez decyzje UKE umowę z TP SA w oparciu o płaską stawkę interkonektową.

Strategicznym inwestorem w firmie jest fundusz Nordkapp.

Źródło: ISB, WirtualneMedia

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.