Era poprawia swoje wyniki, Heyah ma 3 mln klientów

Polska Telefonia Cyfrowa opublikowała dziś swoje wyniki finansowe za drugi kwartał 2007 roku. Ogółem przychody spółki osiągnęły 1,846 mld zł., wzrastając o 5,5% w porównaniu do drugiego kwartału 2006r., podczas gdy w pierwszym kwartale 2007 przyrost ten wyniósł 3,7% (w porównaniu do pierwszego kwartału 2006). Łącznie w pierwszej połowie br. PTC osiągnęła przychody na poziomie 3,579 mld zł.

EBITDA wzrosła w stosunku do pierwszego kwartału o prawie 12%, z 570 mln zł do 638 mln zł. Liczba klientów wyniosła 12,525 mln i jest to wzrost o prawie 15% w stosunku do pierwszego półrocza 2006 roku. Spółka zanotowała silny wzrost (o 973 tys., czyli o 24,7%) w stosunku do drugiego kwartału roku ubiegłego w segmencie klientów abonamentowych. Ich liczba wyniosła 4,914 mln na koniec czerwca br., a udział w ogólnej bazie klientów wzrósł z 36,1% w drugim kwartale 2006 do 39,2 %.

Wskaźnik ARPU dla całej bazy klientów abonamentowych i systemu przedpłaconego wzrósł w stosunku do pierwszego kwartału br. o blisko 7% do poziomu 48 zł, a średni koszt pozyskania klienta (SAC) zmniejszył się do 87 zł. Średni miesięczny wskaźnik odłączeń (churn) klientów post-paid utrzymał się na bardzo niskim poziomie i wyniósł 0,6 %.

Według operatora opublikowane dane operacyjne potwierdzają, że Polska Telefonia Cyfrowa konsekwentnie z kwartału na kwartał poprawia swoje wyniki.

Wojciech Kliniewski, dyrektor zarządzający Heyah zdradził dziś, że użytkowników telefonu na kartę w Heyah jest już 3 mln. Prezes PTC Klaus Hartmann dodał, że gdyby w stosunku do tego pre-paida nie prowadzono ostrej polityki dotyczącej odłączania nieaktywnych użytkowników z bazy już po 3 miesiącach to PTC, właściciel marki Heyah byłaby dziś liderem rna rynku telefonii komórkowej pod względem aktywnych kart SIM.

Z blueconnect korzysta obecnie ponad 200 tys. abonentów.

Źródło: Era / Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.