Komórka z czytnikiem ebooków

Firma Polymer Vision, utworzona w wyniku współpracy Philipsa i Telecom Italia, poinformowała, że wkrótce na rynku pojawi się zapowiadany od dawna czytnik ebooków Readius e-reader, który również działać ma na telefonach komórkowych.

Najciekawszą własnością Readius jest duży, 5-calowy wyświetlacz, który otwiera się podobnie jak książkę. 16 odcieni szarości sprawia, że wyjątkowo łatwo czytać z ekranu tekst pochodzący z ebooków lub kanałów RSS.

Ponadto, urządzenie jest 3-zakresowym telefonem komórkowym, z obsługą systemu przesyłu danych HSDPA 3G. Być może jednak niektórzy użytkownicy uznają za wadę brak zewnętrznego wyświetlacza.

Według danych Polymer Vision, przy otwartym ekranie Readius może działać przez 30 godzin. Gdy jednak wyświetlacz zostanie zamknięty, komórka może służyć jako odtwarzacz audio.

Komórka-czytnik ebooków obsługuje karty pamięci MicroSD do 8GB, łączność Bluetooth 2.0 oraz USB 2.0. Niestety, z zapowiedzi producenta nie wynika, w jakich krajach pojawi się Readius oraz ile będzie kosztował.

Źródło: www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.