Komórkowe granie 50 proc. w górę

Gry na niewielkich ekranach komórek mogą okazać się w nadchodzących latach dochodowym interesem.

Światowe przychody na rynku gier kierowanych do telefonów komórkowych mają wzrosnąć w tym roku o połowę. Zdaniem specjalistów firmy Gartner z poziomu 2,9 mld dolarów w 2006 roku, przychody skoczą do 2011 roku do poziomu 9,6 mld dolarów. W tym roku będzie to około 4,3 mld dolarów (49,9 proc. więcej niż rok wcześniej). Za znaczną cześć z tych pieniędzy odpowiadać mają odbiorcy z Japonii oraz Regionu Azji i Pacyfiku. W 2011 roku kraje te będą kontrolować około 4,6 mld przychodów.

Spore wydatki na gry w Azji łączone są z rejestrowanymi w niektórych krajach tego regionu znacznym popytem na różnego typu treści pobierane do telefonów komórkowych.

W Europie Zachodniej przychody na rynku gier komórkowych mają wzrosnąć z 1,5 mld dolarów w tym roku do 2 mld w 2011 roku. W przypadku Stanów Zjednoczonych podobne podliczenia wskazują na zmianę przychodów z 716 mln dolarów w tym roku, do 1,7 mld dolarów w roku 2011. Kiepskie wyniki notowane obecnie w Stanach Zjednoczonych to, zdaniem specjalistów firmy Gartner, efekt wolniejszego przyjmowania się tam technologii mobilnych. Specjaliści wspominają, że na koniec 2006 roku przychody generowane przez pobieranie danych odpowiadały za około 13 proc. przychodów amerykańskich operatorów. To jeden z najniższych poziomów rejestrowanych pośród krajów rozwiniętych.

Źródło: Tekrati - pclab.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.