Netia w II kw. większe strata przez P4

Netia oczekuje w drugim kwartale 2007 r. większej straty z tytułu działalności spółki zależnej P4, operatora sieci komórkowej Play, niż miało to miejsce w pierwszym kwartale poinformowała PAP.

„P4 rozpoczął de facto działalność w drugim kwartale i w związku z tym ich koszty znacząco się zwiększyły, a co za tym idzie ich waga rośnie w naszym budżecie. Strata będzie większa niż w pierwszym kwartale bieżącego roku” - poinformował w poniedziałek dziennikarzy członek zarządu spółki, Piotr Czapski.

W pierwszym kwartale 2007 roku strata Netii wynikająca z posiadanych udziałów (23,4 proc.) w P4 wyniosła 25,6 mln zł. W pierwszym kwartale 2007 roku Netia miała 37,85 mln zł skonsolidowanej straty netto przy 204,4 mln zł przychodów.

Przedstawiciele firmy podali, że na koniec czerwca Netia miała 130 tys. klientów szerokopasmowego internetu, z czego około 41 tys. klientów na bazie sieci Telekomunikacji Polskiej. Netia podtrzymuje też, że przekroczy liczbę 200 tys. klientów internetu na koniec 2007 roku.

Źródło: PAP, Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.