Nokia 5610 XpressMusic i Nokia 5310 XpressMusic

Firma Nokia zaprezentowała dzisiaj dwa nowe telefony komórkowe: Nokia 5610 XpressMusic i Nokia 5310 XpressMusic. Oba telefony należą do serii Nokia XpressMusic, która ma ułatwić konsumentom rozpoznawanie coraz liczniejszych urządzeń mobilnych Nokia przystosowanych do korzystania z muzyki.

Wszystkie urządzenia ze znakiem Nokia XpressMusic mają takie same podstawowe cechy i funkcje, gwarantujące optymalną jakość korzystania z przenośnej muzyki. Są to m.in. osobne klawisze muzyki, wstrzymywanie odtwarzania w momencie nadejścia połączenia i wznawianie go po skończeniu rozmowy. Nokia 5610 XpressMusic to pierwsze przedstawione dziś urządzenie ze specjalnymi funkcjami muzycznymi, które wyróżnia się osobnymi klawiszami muzyki oraz możliwością bezprzewodowego pobierania utworów. W telefonie można przy użyciu karty microSD o pojemności 4GB przechowywać około 3 tys. utworów). Nokia 5610 XpressMusic została wzbogacona o aparat fotograficzny z rozdzielczością 3,2 megapiksela z funkcją LED flash. O połączeniach przychodzących mogą powiadamiać dzwonki wideo na wyświetlaczu o wysokiej rozdzielczości.

Aparat ma 2,2-calowy ekran TFT, który wyświetla 16 mln barw. Telefon zapewnia do 22 godzin słuchania muzyki.

Nokia 5610 XpressMusic skierowana dla sieci trzeciej generacji ma być dostępny w handlu detalicznym w czwartym kwartale tego roku, w cenie około 300 EUR, bez uwzględnienia podatków i dopłat.

Także dzisiaj zaprezentowano telefon Nokia 5310 XpressMusic o standardowym wyglądzie i stylu. Aparat waży 71 gramów zaś jego grubość to 9,9 mm. Nokia 5610 XpressMusic mieści do 3000 utworów (działa z kartami pamięci microSD o pojemności do 4 GB). Model ten wyposażono w kamerę o matrycy 2MPx. Telefon ten ma być dostępny w handlu detalicznym w cenie około 225 EUR, bez uwzględnienia podatków i dopłat.

Źródło: Nokia / Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.