Nokia Trends Lab już w Polsce

Nokia Polan poinformowała o rozpoczęciu Nokia Trends Lab, połączenia wirtualnych eksperymentów z imprezą muzyczną. Nokia Trends Lab składa się z serii kreatywnych, interaktywnych warsztatów dla artystów i szerszej publiczności, nieograniczonych do samej imprezy na żywo, ale wzbogaconych o stronę internetową Nokia Trends Lab i inne kanały mediowe.

Podczas gdy laboratoria zwykle są powiązane z eksperymentami naukowymi, Nokia ogłosiła inicjatywę oferującą kreatywne forum dla aspirujących artystów. Celem projektu Nokia Trends Lab jest umożliwienie młodym talentom spotkania i wymiany doświadczeń z artystami, którzy mają na swoim koncie osiągnięcia w wybranej dziedzinie sztuki, a następnie stworzenie w ramach twórczych eksperymentów czegoś wyjątkowego. Impreza Nokia Trends Lab udostępni przestrzeń na podzielenie się na żywo wynikami laboratoriów z szerszą publicznością.

Nokia Trends Lab to międzynarodowy program zachęcający kreatywne jednostki do skorzystania z bogatych aplikacji dostępnych w telefonach komórkowych. Centralna strona www.nokiatrendslab.com odegra główną rolę w całym eksperymencie i będzie udostępniać wyniki kreatywnych zmagań w ramach Nokia Trends Lab w różnych krajach.

30 lipca ruszyła polska strona internetowa www.nokiatrendslab.pl. Momentem kulminacyjnym eksperymentu obejmującego muzykę, świat filmu, mody, fotografii i wizualizacji oraz reklamy będzie impreza, która odbędzie się 6 października 2007 roku w Warszawie, w dawnej Fabryce Wódek „Koneser”. Poprzedzające imprezę dwa miesiące, od końca lipca do końca września, będą poświęcone tematycznym laboratoriom i eksperymentom kreatywnym prowadzonym pod okiem doświadczonych artystów-mentorów. Wyniki artystycznych zmagań zostaną zaprezentowane podczas imprezy Nokia Trends Lab, a towarzyszyć im będą koncerty polskich i zagranicznych gwiazd muzyki.

Nokia Trends Lab będzie wsparta kampanią reklamową, która rozpoczęła się pod koniec lipca. Pierwsza część kampanii pojawi się wyłącznie w Internecie. Obejmie serwisy społecznościowe oraz strony internetowe.

Firma Nokia pragnie rozwijać koncept Nokia Trends Lab w kolejnych latach. Tegoroczna edycja imprez i eksperymentów rozpoczęła się w maju w Bochum, następne imprezy z tego cyklu odbyły się w Wilnie i w Paryżu. Wkrótce dołączy do nich Dublin oraz kilka włoskich miast.

Nokia Trends Lab jest ewolucją imprezy Nokia Trends, która odbyła się m. in. w Warszawie w dniu 15 lipca 2006 r. na torach Wyścigów Konnych Służewiec. Gwiazdami polskiej edycji w byli: Mylo DJ, Tiga i Fisherspooner. Uniegłoroczna edycja miała miejsce w 10 krajach, m.in. w Grecji, na Węgrzech i we Francji.

Źródło: Agencja 21 / Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.