Nowy operator stawia na młodych

Telekomunikacyjna spółka CenterNet, która wygrała przetarg na częstotliwości GSM1800, ujawniła swoje plany. Piąty niezależny polski operator komórkowy komercyjną działalność rozpocznie w 2008 roku. Usługi kierowane będą do młodych i aktywnych użytkowników telefonów.
Start nowego operatora planowany jest na połowę 2008 roku, od razu w dziesięciu największych aglomeracjach Polski. Celem strategicznym jest pozyskanie 2,5 mln klientów w ciągu najbliższych 5 lat. Łączne szacunkowe inwestycje w infrastrukturę radiową i systemy IT będa kształować się na poziomie od 700 mln do 1 mld złotych

W pierwszym etapie rozwoju (budowy operatora) działalność CenterNet oparta będzie o roaming krajowy oraz o usługi pre-paid. Spółka nie wyklucza pozyskania inwestora branżowego lub partnera finansowego. Operator będzie działał pod dwiema markami: Extreme Mobile, która adresowana będzie do ludzi młodych (15-24 lata ) i aktywnych. Drugą marką będzie tzw. marka popularna, której nazwa nie jest jeszcze znana.

Spółka zakłada, że w ciągu pięciu lat osiągnie: 3,6 proc. udział w rynku użytkowników GSM/GPRS/EDGE; 3,6 proc. udział w segmencie użytkowników 3G oraz 0,22 proc. w rynku użytkowników Internetu.

Źródło: [url=www.media2.pl]media2[/url]

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.