Odblokowywanie telefonu iPhone - piractwo?

Mimo że w miniony weekend w sieci pojawiło się wiele informacji na temat nowych łatwiejszych sposobów odblokowania telefonów iPhone, oferujące takie usługi serwisy mogą szybko na nich nie zarobić.

Firma UniquePhones, jedna z informujących o możliwości programowego odblokowania komórki Apple, pracującej obecnie oficjalnie z usługą amerykańskiego operatora AT&T otrzymała podobno ostrzeżenie od jednej z amerykańskich firm prawniczych reprezentujących AT&T. Zamiast więc sprzedawać je, firma postanowiła się wstrzymać.

W sobotę firma UniquePhones ogłosiła plany sprzedaży programu rozbrajającego telefon iPhone. Niedługo potem zadzwonił telefon, od prawników kalifornijskiej firmy Menlo Park, reprezentujących podobno amerykańskiego operatora AT&T, a informujący, że tego typu posunięcie może oznaczać naruszenie praw autorskich i oferowanie nielegalnego oprogramowania. Możliwe jest, że im dłużej będzie trwało opóźnienie w sprzedaży oprogramowania odblokowującego, tym mniejszą wartość będą prezentować narzędzia, które chciała oferować firma UniquePhones.

To tylko jeden z trzech przykładów zapowiedzi rozbrojenia telefonów Apple, które pojawiły się w miniony weekend. Inną z nich była zapowiedź z serwisu iPhonesSimFree, który tak jak UniquePhones zamierzał oferować oprogramowanie pozwalające na odblokowanie telefonu iPhone przez sieć już w tym tygodniu.

Komórki Apple pojawiły się w sprzedaży w amerykańskich sklepach już w czerwcu. Sprzęt, zależnie od konfiguracji wyceniono na 500 lub 600 dolarów. Firma zaczęła też sprzedawać ostatnio tańsze o 100 dolarów używane komórki iPhone.

Źródło: pclab.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.