Orange ma 13.056 tys. klientów i nadal jest liderem

Omówienie wyników za 1 półrocze 2007 w segmencie telefonii komórkowej

* Wysoka marża GOM mimo wolniejszego tempa wzrostu przychodów
o Utrzymanie przez Orange wiodącej pozycji na rynku
o Wzrost liczby klientów o 535 tys. netto w pierwszym półroczu 2007
o Brak poważniejszych skutków pojawienia się czwartego operatora
o Utrzymanie marży GOM na wysokim poziomie 38,5%

Za 1 półrocze 2007 roku Orange obroniła wiodącą pozycję. Liczba klientów usług komórkowych nadal dynamicznie rośnie, ale na wielkości przychodów niekorzystnie odbiły się obniżki stawek za zakończenie połączeń w sieciach komórkowych (o 22% w październiku 2006 roku i o 10% w maju 2007 roku). Wzrost przychodów byłby niższy, również bez powyższych decyzji regulacyjnych, gdyż wysoki poziom penetracji zaczyna powoli ograniczać liczbę nowych aktywacji. Wzrost marży GOM pokazuje, że żaden z tych czynników nie miał poważniejszego niekorzystnego wpływu na rentowność; do zwiększenia marży GOM przyczynił się także wzrost efektywności w zakresie kosztów operacyjnych i wydatków komercyjnych oraz skuteczne działania na rzecz zwiększenia ruchu w sieci.

Prowadzone są rozmowy z wieloma potencjalnymi partnerami, którzy chcieliby zostać wirtualnymi operatorami komórkowymi (MVNO), ale usługi tego typu nie mają jeszcze poważniejszego wpływu na rynek. Orange rozwija partnerską współpracę w zakresie usług MVNO z Avon i MNI.

Obecnie działania marketingowe koncentrują się na klientach z górnego segmentu, stymulowaniu ruchu w sieci (w drugim kwartale nastąpił jego dalszy wzrost) oraz promowaniu korzystania z usług przesyłu danych poprzez oferty finansowania komputerów osobistych we współpracy z partnerem, czytamy w komunikacie Grupy TP.

Szacunkowy udział PTK Centertel w rynku telefonii komórkowej pod względem łącznej liczby abonentów na dzień 30 czerwca 2007 r. wyniósł 33,4% (podczas gdy na dzień 30 czerwca 2006 r. wynosił 34,3%). Szacunkowy udział w rynku PTK Centertel pod względem aktywacji netto po 6 miesiącach 2007 r. wyniósł 23,4%.

Źródło: Orange / telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.