Ostrzeżenia o trzęsieniu ziemi na komórkę

Japońscy użytkownicy telefonów komórkowych będą ostrzegani o trzęsieniu ziemi w swojej okolicy, zanim ono jeszcze nastąpi.

NTT DoCoMo i KDDI - dwaj najwięksi japońscy operatorzy komórkowi - wspólnie pracują nad stworzeniem systemu, który informowałby użytkowników o nadciągającym trzęsieniu ziemi.

System ma zostać uruchomiony w przyszłym roku. Będzie on przekazywał informacje pochodzące z krajowego biura meteorologicznego Japan Meteorological Agency, które opracowało sposób na wykrycie trzęsień na wiele sekund przed ich głównymi uderzeniami.

Nie wiadomo jeszcze w jaki konkretnie sposób operatorzy będą informować swoich użytkowników o zbliżających się trzęsieniach ziemi. Raczej nie będą to powszechnie używane przez Japończyków do komunikacji poprzez telefony komórkowe e-maile, gdyż groziłoby to zbytnim przeciążeniem sieci i informacje mogłyby nie docierać do odbiorców.

Oddzielnie nad stworzeniem takiego systemu pracuje również Softbank Mobile - trzeci największy japoński operator telefonii komórkowej.

Źródło: Network World, WirtualneMedia

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.