Play potrzebuje pieniędzy

Tanie rozmowy telefoniczne, darmowe SMS-y do wszystkich oraz multimedialne telefony w atrakcyjnej cenie ”“ to czynniki przyciągające nowych klientów na trudnym rynku, ale jednocześnie przynoszące operatorowi duże straty.

Jak czytamy w Gazecie Prawnej, agresywne zdobywanie klientów na nasyconym rynku musi kosztować i w przypadku sieci Play kosztuje. I to słono. Z opublikowanych kilka dni temu wyników finansowych Netii wynika, że operator sieci Play notuje straty ”“ po trzech kwartałach przy 148 mln zł przychodów miało 431 mln zł straty netto.

Jeden z analityków w rozmowie z Gazetą Prawną twierdzi, że w ciągu najbliższych dwóch lat spółka będzie musiała pozyskać około 1,5 mld zł dodatkowego finansowania. Z kolei przedstawiciel jednego z operatorów jest zdania, iż dotychczasowe finansowanie P4 może wystarczyć spółce do połowy 2008 roku.

P4, operator multimedialnej sieci Play potwierdza, że potrzebuje dodatkowego finansowania. Oprócz kosztów związanych z pozyskiwaniem nowych klientów musi inwestować także w budowę własnej sieci. Według planów finansowych spółka ma zacząć zarabiać na siebie w 2010 roku.

Źródło: Gazeta Prawna / media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.