Podczas wyborów wysłaliśmy więcej SMS-ów

Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok, to dwa gorące okresy, kiedy polscy operatorzy notują rekordowe wyniki wysłanych wiadomości SMS. Teraz do tej wyliczanki należy dodać także niedzielę wyborczą, podczas której Polacy wysłali więcej SMS-ów niż zwykle.

Podczas kampanii wyborczej olbrzymią popularnością cieszyła się SMS-owa akcja ”Schowaj babci dowód”. Tuż przed wyborczą niedzielą w komórkach pojawił się SMS namawiający do spełnienia obywatelskiego obowiązku ”“ głosowania. Także w niedzielę po komórkowych sieciach rozlały się SMS-y z żartami o "starym" premierze i CBA.

SMS-omania przełożyła się na większą liczbę wysyłanych SMS-ów. Jak podaje Gazeta Wyborcza, w samą tylko wyborczą niedzielę, w porównaniu ze ”zwykłą” niedzielą, w sieci Orange wysłano średnio o 1,5 miliona więcej SMS-ów, w Erze - prawie o 2 miliony, a w Plusie - o 900 tysięcy. W sumie o 3 procent więcej.

Rzecznicy prasowi sieci komórkowych, pytani o dane, zastrzegają, że nie ma dowodów, iż zwiększone liczby wysłanych SMS-ów to w związku z wyborami. Jednak wiele wskazuje na to, że Polacy mogli przesyłać sobie polityczne żarty, albo po prostu za pomocą SMS-ów rozmawiać o polityce. Warto dodać, że w tych wyborach udział brało wielu młodych ludzi, których SMS-y mogły zmobilizować do wyborczej aktywności.

Źródło: Gazeta Wyborcza, media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.