Połowa populacji korzysta z technologii mobilnych

Penetracja światowego rynku technologiami mobilnymi przekroczyła 50 proc., jak wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez Informa Telecoms Media.

Raport przygotowany przez analityków Informa Telecoms Media wykazał, że liczba abonentów komórkowych wynosi ok. 3,3 biliona, połowa populacji korzysta więc z technologii mobilnych.

Od kiedy w Skandynawii w roku 1981 uruchomiona została pierwsza telefonia mobilna, wszechobecny telefon komórkowy wydaje się największym tego typu sukcesem technologicznym w historii.

- Wzrost przemysłu mobilnego już dawno przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania - powiedział Mark Newman z Informa Telecom & Media. - Obecnie zadajemy sobie pytanie nie czy kiedykolwiek, lecz kiedy nasze dziecko dostanie na własność pierwszą komórkę. Ciężko jest wyobrazić sobie jak funkcjonowałaby cała nowoczesna ekonomia bez tego urządzenia. Wszystkie najnowsze badania dowodzą, że posiadanie telefonu komórkowego ma olbrzymi pozytywny wpływ na rozwój rynku - dodaje.

Badanie Informy potwierdziło, że globalna sieć mobilna pokryła 90 proc. populacji już w połowie 2007 roku. Chociaż liczba abonamentów przekroczyła liczbę połowy ludności ziemi, nie znaczy to oczywiście, że 3.3 biliona osób posiada telefon komórkowy. W dzisiejszych czasach na jedną osobę przypadają często po dwa, trzy abonamenty.

Źródło: Informa Telecoms and Media/ www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.