Poważny telefoniczny oszust zatrzymany

Kolejny sukces polskiej policji, która rozbiła grupę oszustów prowadzących przestępczy proceder na internetowych aukcjach. Oszukano kilkaset osób w całej Polsce. Jeden z zatrzymanych sprzedawał telefony komórkowe, których w rzeczywistości nie posiadanych.

Wśród zatrzymanych jest 34-letni mieszkaniec okolic Jędrzejowa, który jest podejrzany o oszukanie przynajmniej 200 osób w całym kraju. Mężczyzna wykorzystując jeden z portali internetowych wystawiał na aukcjach telefony komórkowe, których nigdy nie posiadał.

Policjanci zatrzymali podejrzanego w domu. Mężczyzna nie spodziewał się takiego rozwoju sytuacji. Liczył na to, że uda mu się uciec do Włoch. Miał już nawet zakupiony bilet lotniczy.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna początkowo na założonym przez siebie koncie użytkowym na jednym z portali internetowych sprzedawał drobne rzeczy. Gdy zyskał dobre opinie od zadowolonych z zakupów internautów, w listopadzie tego roku rozpoczął oszukańczy proceder. Wystawiał na aukcje telefony komórkowe po atrakcyjnych cenach. W ten sposób na jego konto wpłynęło ponad 90 tysięcy złotych od zainteresowanych ofertą.

Źródło: KGP/www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.