Siemens Gigaset C450 IP wchodzi do Polski

Siemens wprowadza na polski rynek bezprzewodowy telefon stacjonarny Gigaset C450 IP - pierwszy z serii bezprzewodowych telefonów DECT z wbudowanymi funkcjami VoIP (Voice over Internet Protocol). To hybrydowe urządzenie podłączyć można zarówno do stacjonarnej sieci telefonicznej, jak i do sieci komputerowej z dostępem do Internetu.

Gigaset C450 IP pełni tym samym funkcję tradycyjnego telefonu, oferującego dodatkowo możliwość łatwego i wygodnego korzystania z zalet telefonii internetowej. Głosowe połączenia ze standardowymi numerami telefonicznymi można realizować przez Internet bez udziału komputera PC.

Technologia Voice over IP (VoIP) zdobywa coraz większą popularność i oczekuje się, że do 2010 r. ogromna liczba gospodarstw domowych będzie telefonowała za pośrednictwem Internetu. Funkcjonalność "internetowych" telefonów bezprzewodowych, bardzo dobra jakość połączeń oraz znaczne oszczędności, zwłaszcza w przypadku rozmów międzymiastowych i międzynarodowych, decydują o rosnącym zainteresowaniu. Gigaset C450 IP pozwala na łatwe i bezpieczne wejście w świat telefonii internetowej. I to bez konieczności posiadania lub wykorzystywania komputera!

Gigaset C450 IP nie różni się w obsłudze od typowego telefonu bezprzewodowego Gigaset. Oprócz podświetlanego kolorowego wyświetlacza, klawiatury oraz intuicyjnych graficznych menu nowy aparat pozwala użytkownikowi wysyłać wiadomości SMS* o długości do 160 znaków oraz udostępnia wbudowaną książkę telefoniczną na 100 nazw i numerów. Wśród innych cech można wymienić wysokiej jakości funkcję głośnomówiącą oraz możliwość podłączenia zestawu słuchawkowego. Stacja bazowa współdziała z maksymalnie sześcioma słuchawkami.

Konfiguracja telefonu Gigaset C450 IP do rozmów przez Internet jest łatwa i szybka. Po podłączeniu urządzenia do domowego routera z dostępem do Internetu, użytkownik wybiera operatora VoIP z menu aparatu Gigaset i właściwe ustawienia zostają załadowane automatycznie. Obsługiwani są operatorzy korzystający z powszechnie stosowanego protokołu SIP (Session Initiation Protocol).

Telefon Gigaset C450 IP będzie dostępny w Polsce - m.in. w sieci sklepów Media Markt oraz Saturn - od września 2007 r. w rekomendowanej cenie 349 PLN brutto.

* - funkcja zależna od operatora

Źródło: Siemens / Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.