SMS, ktoś kradnie twój samochód

Już dziś można dostać SMS o tym, że ktoś włamuje się do domu lub samochodu. Firma Micro Technologies z Mombaju stworzyło produkty zapobiegające kradzieżom i ostrzegające właścicieli o nadchodzącym niebezpieczeństwie przez SMS, e-mail lub telefon stacjonarny.

Informacja pozwala na szybką i skuteczną reakcję w odpowiedzi na nadchodzące zagrożenie.

Jeden z produktów, Micro Vehicle Black Box (VBB), to system bezpieczeństwa zapobiegający kradzieżom. Rozwiązanie informuje posiadaczy pojazdów o próbie włamania do ich pojazdu. Inteligentna skrzynka wyczuwa dym, wstrząsy i inne sygnały wskazujące, że coś niedobrego dzieje się w pobliżu pojazdu. Czujnik wysyła informację w postaci np. SMS do właściciela, a ten może wysłać SMSa zwrotnego, który spowoduje aktywowanie immobilizera oraz zamknięcie dzrzwi.

System ma również zastosowanie w środowisku domowym. Micro House Security System (HSS) ostrzega mieszkańców o nielegalnym przekroczeniu progu ich domu. Domownicy mogą podjąć odpowiednie kroki, aby sprawdzić sytuację lub wezwać pomoc. Dodatkowym elementem sytemu jest syrena alarmowa, która może zniechęcić intruza do dalszego działania.

Źródło: 4Press

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.