Stanowisko TP wobec raportu Merrill Lynch

We wtorek rano, agencja informacyjna Thomson Financial News, powołując się na raport banku Merrill Lynch, opublikowała informacje o rzekomych planach strategicznych Telekomunikacji Polskiej oraz inne informacje dotyczące firmy.

Informacje zawarte w opublikowanym przez Merrill Lynch raporcie są jedynie odzwierciedleniem opinii analityka i nie odzwierciedlają żadnych decyzji ani planów zatwierdzonych przez TP. Wiele uwag przypisywanych Prezesowi TP nie odzwierciedla wiernie jego rzeczywistych poglądów i opinii. W związku z powyższym, Telekomunikacja Polska stwierdza, że stanowisko firmy dotyczące kwestii poruszonych w powyższym raporcie nie uległo żadnej zmianie w porównaniu do wcześniej prezentowanych przez nią informacji. Nie istnieją żadne inne plany redukcji zatrudnienia poza planami przedstawionymi pracownikom i inwestorom pod koniec 2006 roku, a podane w raporcie liczby dotyczące zatrudnienia w centrali TP w Warszawie są błędne. W odniesieniu do sporu z DPTG, TP stała i nadal stoi na stanowisku nie komentowania publicznie możliwego wyniku sporów sądowych. Wskaźnik Capex do przychodów w wysokości 12-13% to powszechnie znany średni poziom nakładów inwestycyjnych spółek telekomunikacyjnych w regionie, ale na dzień dzisiejszy TP nie zmieniła opublikowanego w styczniu celu na 2007 rok, czytamy w komunikacie telekomu.

Nowa strategia TP zostanie zaprezentowana zgodnie z planem, razem z publikacją wyników za pierwsze półrocze, dodaje operator.

Źródło: TP, Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.