Telefony komórkowe oddziaływają na skórę

Co jakiś czas w mediach pojawiają się wynik badań, które pod znakiem zapytania stawiają bezpieczeństwo użytkowania telefonów komórkowych. Nowe odkrycie naukowców mówi o wpływie telefonów na nasza skórę.

Fale radiowe emitowane przez telefony komórkowe wywierają wpływ na tkanki człowieka, informuje portal Gazeta.pl powołując się na wyniki badań przeprowadzonych przez Fińską Agencję Bezpieczeństwa w Dziedzinie Promieniowania (STUK).

Badania wykazały, że w wystawionych na działanie promieniowania komórkach skóry, zmianie ulega ekspresja białek. Po raz pierwszy badania przeprowadzono na żywych ludziach, które potwierdziły, że organizm człowieka reaguje na promieniowanie telefonów komórkowych - podaje Gazeta.pl.

Na razie możemy spać spokojnie, bo ”“ jak zaznaczają naukowcy ”“ jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, w jaki sposób korzystanie z telefonów komórkowych wpływa na nasze zdrowie.

Źródło: Gazeta.pl, www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.