Transfer pieniędzy przez telefony komórkowe

Maxis - czołowy malezyjski operator komórkowy - uruchomił serwis umożliwiający przesyłanie pieniędzy przez telefony komórkowe.

Serwis o nazwie M-money powstał w wyniku współpracy komórkowego operatora z filipińską firmą Globe Telecom. Jak informuje Maxis, jest to pierwsza na świecie międzynarodowa usługa umożliwiająca przesyłanie pieniędzy przez telefony komórkowe.

Dzięki systemowi, klienci Maxisa mogą przesłać jednorazowo do 500 ringgitów (143 amerykańskie dolary) subskrybentom Globe Telecom w Filipinach. Ci z kolei mogą odebrać pieniądze w 6 tysiącach oddziałów Globe.

Klienci chcący skorzystać z usługi za każdą transakcję będą musieli zapłacić 5 ringgitów (1,47 dolara). To prawie o połowę mniej niż pobierają banki.

Maxis planuje uruchomić swoją usługę także w Indonezji. W Malezji mieszkają tysiące obywateli Filipin i Indonezji, którzy są tam tanią siłą roboczą. Z oferty operatora w Malezji korzysta około 9 milionów użytkowników.

Źródło: WirtualneMedia , AP

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.