UKE: mamy skargi na mBank mobile

Użytkownicy mBank mobile twierdzą, że operator ma mniej korzystne niż konkurenci zasady przedłużania terminu działania połączeń wychodzących.

Polacy zostali przyzwyczajeni przez trzy najstarsze sieci komórkowe do tego, że gdy doładują telefon komórkowy po tym, jak operator wyłączy im połączenia wychodzące, pozostawiając możliwość odbierania rozmów, to zyskują możliwość dzwonienia przez pełny okres, za jaki zapłacili ”“ pisze Gazeta Prawna.

- W mBank mobile jest inaczej. Jeśli wychodzące skończyły mi się 1 maja, a konto doładowałem 6 maja, to czas połączeń wychodzących skraca się o pięć dni - mówi jeden z użytkowników sieci.

W obowiązującym od 1 czerwca regulaminie świadczenia usług mBank mobile znajduje się taki zapis: Okres ważności konta to oznaczony czas od momentu zasilenia konta, w którym użytkownik używa usług mBank mobile w ramach limitu jednostek taryfowych.

- Mamy skargę dotyczącą tej sprawy. 4 czerwca poprosiliśmy operatora o wyjaśnienia. Ma na to 14 dni - mówi GP Jacek Strzałkowski, rzecznik Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

mBank mobile potwierdza, że przy późniejszym doładowaniu znikały dni ważności konta. - Tak działa nasz system billingowy i o tym informujemy na naszych stronach www. Przy późniejszym doładowaniu klient tracił kilka dni, ale gdy wcześniej zasilał konto, okresy doładowania się kumulowały - mówi Agnieszka Walczak-Karbowska z mBank mobile.

- Podjęliśmy decyzję, że od 1 czerwca zmieniamy regulamin i czas ważności konta liczy się od chwili zasilenia. Nie ma jednak kumulacji doładowań - dodaje.

mBank mobile jest wirtualnym operatorem komórkowym (MVNO). Działa z wykorzystaniem sieci Polkomtela. Poza mobile w Polsce działa jeszcze jeden MVNO - sieć myAvon, której operatorem jest firma kosmetyczna Avon. myAvon wykorzystuje sieć PTK Centertel. Do startu jako MVNO w II połowie roku szykują się dwie inne firmy: MNI (w sieci PTK Centertel) oraz Cyfrowy Polsat (w sieci Polskiej Telefonii Cyfrowej). mBank mobile ma 40 tys. klientów.

Źródło: Gazeta Prawna , WirtualneMedia

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.