Uwaga na lukę w telefonach Sony Ericsson

Pojawiła się przykra wiadomość dla użytkowników telefonów komórkowych marki Sony Ericsson. Naukowcy w starszych telefonach tej marki wykryli lukę bezpieczeństwa umożliwiającą aplikacjom odczyt i zapis plików systemowych urządzenia.

Jak informuje serwis Heise Online powołując się na naukowców z uniwersytetu w Bremie, wykryta usterka pozwala między innymi na wymianę certyfikatów potwierdzających wiarygodność instalowanych programów.

Do instalowania szkodliwego oprogramowania wystarczy zgoda użytkownika na odczyt i zapis jego danych. Warto zwrócić uwagę, że mechanizm ten jest wykorzystywany między innymi w przypadku zaufanych aplikacji, na przykład w ramach coraz popularniejszego także w Polsce mobilnego marketingu.

Według naukowców problem może dotyczyć wielu modeli telefonów sprzedanych od 2005 do 2007 roku (m.in. K750i, K800i, K810i, T650i, W880i), które pracują pod kontrolą systemu opracowanego przez producentam a nie Symbiana, czytamy w serwisie.

Źródło: Heise Online/Interia.pl/media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.