W IV kwartale telefon komórkowy Cyfrowego Polsatu

Cyfrowy Polsat chce rozpocząć komercyjne testy jako MVNO w III kwartale, zaś ruszyć z pełną ofertą w IV kwartale.

Spółka chce zainwestować w rozwój MVNO setki milionów złotych do końca 2008 roku - zarówno w budowę infrastruktury, jak i pozyskanie klientów.

Pierwsze połączenie testowe wewnątrz sieci zostało wykonane kilka dni temu. W końcu III kwartału mamy zamiar prowadzić testy na jakiejś wybranej grupie klientów, żeby komercyjnie ruszyć w IV kwartale - powiedział prezes Cyfrowego Polsatu Dominik Libicki.

My będziemy pełnym operatorem telefonii komórkowej i jedynym co nas będzie różnić od pozostałych trzech na rynku - mówię o trzech, bo Play na razie działa w takim modelu w jakim my mamy zamiar -jest to, że nie zbudujemy własnej sieci radiowej. Budujemy natomiast własną sieć telekomunikacyjną, będziemy działać w oparciu o własny kod dostępu, o podpisane umowy interkonektowe i umowy roamingowe na całym świecie, będziemy mieć możliwość tworzenia własnych taryf, budujemy własny system bilingowy, własny CRM, będziemy sami kupować karty SIM i telefony - powiedział Libicki.

Libicki powiedział też, że liczy, iż projekt MVNO stanie się rentowny po kilku latach od uruchomienia oraz na zdobycie miliona klientów w ciągu kilku lat.

Platforma Cyfrowy Polsat uruchomiona w 2000 roku jest wiodącym operatorem telewizji satelitarnej w Polsce i oferującym odbiór ponad 50 polskojęzycznych kanałów telewizyjnych, 9 radiowych i setek niekodowanych stacji zagranicznych (FTA).

Cyfrowy Polsat ma 1,5 mln abonentów. Konkurencyjna Cyfra+ 950 tys. a „n” 150 tys. abonentów.

Źródło: PAP, Telepolis, WirtualneMedia

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.