Wkrótce nowy prezes Plusa

Adam Glapiński, bliski współpracownik braci Kaczyńskich powołany za czasów PiS na stanowisko prezesa spółki Polkomtel, operatora komórkowych sieci Plus i Sami Swoi, może pakować swoje walizki. Jest duża szansa, że spółką pokieruje fachowiec.

Na dniach ma ruszyć wymiana prezesów w spółkach Skarbu Państwa. Z informacji Gazety Wyborczej wynika, że jeszcze w tym tygodniu minister skarbu podpisze nowe zarządzenie w sprawie wyboru rad nadzorczych i zarządów spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Intencje nowego rządu wydają się być czyste ”“ nowe rozporządzenie wprowadza jawne zasady naboru do rad nadzorczych. Ogłoszenia o naborze do rad będą publikowane w Internecie, gdzie znajdą się także krótkie listy kandydatów. Dzięki nowym zasadom jest szansa, że na stanowiskach znajdą się fachowcy a nie partyjni koledzy, co miało miejsce jeszcze kilka miesięcy temu.

Według informacji Gazety, w najbliższych tygodniach kadrowe tornado ma przetoczyć się przez kilka spółek z udziałem Skarbu Państwa, w tym przez telekomunikacyjną spółkę Polkomtel, której prezesem jest Adam Glapiński, dawny współpracownik braci Kaczyńskich z PC.

Zmianę prezesa sieci Plus zapowiedział w poniedziałek w Radiu Zet sam minister skarbu Aleksander Grad mówiąc, że nominacja Glapińskiego była polityczna.

Źródło: Gazeta Wyborcza/Radio Zet/www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.