Wyborcze głosowanie przez telefon komórkowy

Czy można oddać swój głos wyborczy za pomocą telefonu komórkowego? Okazuje się, że tak. Estończycy, po głosowaniu za pomocą Internetu, chcą iść dalej i już w 2009 roku planują wprowadzić możliwość głosowania za pomocą komórki.
W marcu 2007 roku, jako pierwsi na świecie, Estończycy wybierali parlament przez Internet. Teraz chcą iść dalej i kolejny raz pobić na głowę najbardziej rozwinięte państwa. Trwają starania, by w kolejnych wyborach, które odbędą się w 2009 roku, Estończycy mieli możliwość głosowania przy pomocy telefonu komórkowego - pisze Rzeczpospolita.

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, w kwietniu do obiegu weszły karty SIM ze specjalnym chipem, który umożliwia identyfikację użytkownika, za pomocą specjalnego kodu. Najprawdopodobniej właśnie dzięki tym kartom będzie można głosować.

Z pewnością na podobne rozwiązanie w Polsce przyjdzie nam jeszcze długo czekać. Na razie Polacy nie mają nawet możliwość głosowania przy pomocy komputerowej myszy, a kto wie, być może e-wybory zwiększyłyby frekwencję, która w naszym kraju nadal jest niska.

Źródło: Rzeczpospolita, [url=http://media.pl]Media2[/url]

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.