Wybuch telefonu Nokia

W Polsce zanotowano pierwszy przypadek eksplozji telefonu komórkowego marki Nokia, który został wyposażony w wadliwą baterię. Niebezpieczna bateria miała zostać wymieniona przez producenta. Telefon wybuchł podczas ładowania i spowodował kilka szkód w mieszkaniu.

W połowie sierpnia 2007 roku Nokia poinformowała o wadliwych bateriach w wybranych modelach Nokii, które mogą się przegrzewać ze względu na zwarcie w czasie ładowania. Jedna z nich eksplodowała niedawno w jednym z tarnowskich mieszkań.

Dziennik Polski opisał przypadek swojego redakcyjnego kolegi, który posiadał telefon wyposażony w feralną baterię o czym wcześniej - we wrześniu - poinformował producenta i oczekiwał wymiany wadliwej baterii. Teraz już nie ma co wymieniać bo z telefonu zostały tylko szczątki.

Według dziennika bateria w telefonie wybuchła podczas ładowania. Na szczęście nikt z domowników nie ucierpiał, ale eksplozja spowodowała trochę strat - okopcony sufit, nadpalony dywan i fragment parkietu. Producent zapewnia, że to pierwszy przypadek tego typu w Polsce. Telefon zostanie poddany ekspertyzie, czytamy w Dzienniku.

Źródło: Dziennik Polski / www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.